Makabi pao u Njujorku

U mečevima predsezone NBA lige odigranim u nedelju, srpski košarkaši nisu ostvarili zapažen učinak.

Ponedeljak, 19.10.2009.

09:42

Darko Miličić je igrao samo minut i po u pobedi Njujorka nad Makabijem 106:91, koju je obeležio incident sa trenerom gostiju Pinijem Geršonom. Vladimir Radmanović je ubacio pet poena u porazu Šarlota od Jute 103:110. U ostalim mečevima, Boston je slavio u Torontu, Filadelfija u Finiksu, Portland je dobio Denver, dok su Lejkersi savladali gradskog rivala Kliperse.

Košarkaši Njujorka savladali su Makabi sa 106:91, ali su gosti u drugom poluvremenu bili uspešniji i dobili su ga rezultatom 56:50. Meč je obeležilo isključenje trenera Makabija Pinija Geršona u trećoj četvrtini. Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Nejt Robinson sa 19 poena i Dejvid Li sa 14 poena i 12 skokova. Darko Miličić je na terenu proveo samo 94 sekunde i za to vreme je imao jedan skok. Alan Anderson je ubacio 20, a D’or Fišer poen manje za Makabi. Bivši košarkaš Partizana Stefon Lazmi na terenu je bio 15 i po minuta i za to vreme je postigao pet poena i uhvatio četiri lopte.

Nešto uspešniji od Miličića bio je Vladimir Radmanović koji je igrao skoro 13 minuta u porazu Šarlota od Jute 103:110. Radmanović je postigao pet poena i zabeležio dva skoka. Najbolji u timu Jute bili su Karlos Buzer sa 22 poena i Deron Vilijams sa 17 poena, dok je Di-Džej Augustin postigao 29 poena za Šarlot.

U gradskom derbiju Lejkersi su bili bolji od Klipersa i slavili su sa 114:105. Klipersi su bili ubedljivi u prvoj četvrtini (33:22), ali su Lejkersi u nastavku nadoknadili zaostatak i zasluženo trijumfovali. Najbolji igrač Lejkersa bio je Endrju Bajnam sa 20 poena i 13 skokova, a isti broj poena postigao je Šenon Braun. Kobe Brajant je postigao 10 poena, dok za Lejkerse nisu igrali Pau Gasol, Tomas Kelati, Lamar Odom i Luk Volton. Kreg Smit bio je najbolji kod Klipersa sa 26 poena.

Njujork – Makabi 106:91
(Robinson 19p, Li 14p 12s – Anderson 20p, Fišer 19p 16s, Lazmi 5p 4s)
Toronto – Boston 82:101
(Turkoglu 16p, Boš 15p 8s – Garnet 21p, Alen 20p)
Finiks – Filadelfija 94:116