Poraz Juvea, gol Kuzmanovića

Fudbaleri Palerma pobedili su Juventus na gostovanju rezultatom 2:1 u 6. kolu italijanske Serije A.

Izvor: Saša Ozmo

Nedelja, 05.10.2008.

17:21

Zdravko Kuzmanović je postigao gol u trijumfu Fiorentine nad Kjevom 2:0, dok je Atalanta bila bolja od Sampdorije – 4:2. Sijena je sa 1:0 dobila Romu, a Udineze je bio siguran protiv Torina – 2:0. Ređina i Katanija su podelili bodove, a Đenoa je sa 3:2 savladala Napoli. Popdnevni program obležio je i veliki broj isključenja - čak 9, a jedino u Udinama nije bilo crvenih kartona. Od 20.30 Kaljari dočekuje Milan.

Nekadašnji fudbaler Juventusa Fabricio Mikoli doveo je Palermo u vođstvo u 24. minutu u duelu protiv bivšeg kluba. Alesandro Del Pijero je pred kraj prvog poluvremena direktno iz slobofnog udarca poravnao rezultat, a detalj koji je odredio dalji tok susreta jeste isključenje Mohameda Sisokoa u 41. minutu zbog va žuta kartina.

Gruzijac Levan Mdelidze postigao je pobedonosni gol u 81. minutu posle kontranapada i asistencije Fabija Simplisija. Bio je to prvi gol Mdelidze u dresu Sicilijanaca, pošto je došao na pozajimicu iz Empolija.

Mario Frik, reprezentativac Lihtenštajna, dao je pogodak koji je Sijeni drugu godinu u nizu obezbedio trijumf protiv Rome – 1:0. Makarone je u nadoknadi vremena u prvom delu igre prošao po desnoj strani i proigrao Frika, a on je umešno prosledio u donji levi ugao. Rimljani su meč završili sa devetoricom fudbalera, pošto su zbog dva žuta kartona isključeni Kristijan Panuči i Filip Mekses.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović je posle dodavanja Montolivija sjajno šutirao i u 32. minutu doneo Fiorenitini gol viška protiv Kjeva. Frančesko Skardina dobio je crveni karton nedugo zatim, a pobedu Viole osigurao je Alberto Đilardino svojim šestim golom u sezoni. Stevan Jovetić je igrao do 69. minuta.
Boško Janković je igrao poslednjih 15-ak minuta u pobedi Đenoe nad Napolijem, iako su gosti već u 40.sekundi meča poveli golom Lavecanija. Preokrenuli su Papastopulos, Paladino i Dijego Milito, a Denis je ublažio poraz Napolitanaca. Domaći su od 55. minuta igrali sa igračem manje (Rosi), a od 90. sa devetoricom na terenu (isključen Papastopulos).

Centarfor Fabio Kvaraljela dao je oba gola za pobedu Udinezea, a Aleksandar Luković je igrao ceo meč i zaradio žuti karton.