San Antonio u finalu Zapada

Utorak, 20.05.2008.

09:40

Košarkaši San Antonija plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA plej-ofa, pošto su u sedmom meču polufinala savladali u gostima Nju Orlins, sa 91:82 (23:20, 28:22, 20:14, 20:26) i idu dalje ukupnom pobedom od 4:3. Aktuelni šampioni zabeležili su u odlučujućem meču prvu pobedu gostiju u ovoj seriji, predvođeni Đinobilijem, sa 26 poena, i igraće protiv Los Anđeles Lejkersa za mesto u velikom finalu. Hornetse je predvodio Dejvid Vest, sa 20 poena, Pol i Pargo ubacili su po 18, a Stojaković 7.

Hornetsi su dominirali u dosadašnja tri meča u Nju Orlinsu, ali je ključni okršaj pripao iskusnijim Sparsima. San Antonio je vodio na poluvremenu, sa 51:42, a prednost gostiju u jednom trenutku je iznosila i maksimalnih +17. Treća četvrtina pripala je San Antoniju, sa 20:14. Nju Orlins nije uspeo da pogodi u tim trenucima dva puta zaredom, imali su duge periode bez pogotka, a promašili su 12 od 17 šuteva u trećoj četvrtini.

Ipak, Hornetsi su uspeli da se vrate u igru i završnicu učine neizvesnom. Pargo je zabeležio 7 vezanih poena smanjivši zaostatak domaćih na samo 4 poena, 77:81, 3 minuta pre kraja. Isti igrač imao je šansu da izjednači u poslednjem minutu, ali nije uspeo da pogodi za tri. Na drugoj strani, Parker je pogodio ključnu dvojku, a Đinobili četiri slobodna bacanja za pobedu Sparsa, koji idu u finale.

Pored Đinobilija, kod gostiju su se istakli i Parker, sa 17 poena, odnosno Dankan, sa 16. Na drugoj strani, Stojaković je šutirao 3/11 iz igre, 1/5 za tri.

Prva dva meča protiv Lejkersa Sparsi će igrati u Los Anđelesu, u sredu i petak.