Barselona izbegla poraz od Granade u 91. minutu

Fudbaleri Barselone odigrali su nerešeno protiv ekipe Granade 1:1 na svom terenu u utakmici 5. kola španske LaLige.

Izvor: SN

Ponedeljak, 20.09.2021.

22:57

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Barselona je još jednom uspela da šokira svoje navijače i umalo izgubi na svom terenu od ekipe Granade.

Granada je povela već u drugom minutu utakmice, kada je Domingo Duarte matirao Ter Štegena.

Serhio Eskudero je izveo korner sa desne strane i posle dobre reakcije odbrane Barse lopta mu se odbila, pa je uputio centaršut na drugu stativu gde je bio dobro postavljeni Duarte koji se samo poklonio i loptu poslao u mrežu.

Mogla je Barselona do izjednačenja u 45. minutu, ali je odlično reagovao Maksimiliano, golman Granade i loptu koju su mnogi videli u golu poslao u korner.

Verovatno i najbolju šansu na meču Barsa nije iskoristila u 78. minutu kada je Luk de Jong glavom iz peterca loptu poslao preko prečke.

Spas za Barselonu je došao u nadoknadi vremena, kada je Roland Arauho u 91. minutu utakmice postigao gol na asistenciju Gavija i na taj način pomogao Kataloncima da izbegnu šokantan poraz.