Milan za pet minuta nadoknadio 0:2 i srušio šampiona!

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Juventusa nakon preokreta rezultatom 4:2, u okviru 31. kola italijanske Serije A.

Izvor: MT

Utorak, 07.07.2020.

21:15

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Izabranici Stefana Piolija su uspeli da na nestvaran način stignu do trijumfa protiv velikog rivala.

Domaći su nadoknadili zaostatak od 0:2 za samo pet minuta.

Na San Siru viđena su dva potpuno različita poluvremena.

Prvi deo bio je ekstremno dosadan, bez mnogo šansi i uzbuđenja, da bi odmah u nastavku susreta usledio spektakl i čak pet pogodaka u kratkom vremenskom intervalu.

Gosti su do vođstva došli već u 47. minutu, nakon sjajnog solo prodora Adrijena Rabioa.

On je sa svoje polovine krenuo, stigao do ivice kaznenog prostora i uputio neodbranjiv udarac za Donarumu.

Nije se mnogo čekalo na novi pogodak Juventusa.

Užasnu grešku štopera Milana, Kjera i Romanjolija, rutinski u gol pretvara Kristijano Ronaldo.
Malo ko je u tom trenutku mogao da pretpostavi šta će se dogoditi.

A dogodio se spektakl.

Prvo je sudija Marko Gvida posle pregledanja snimka dosudio jedanaesterac za domaće nakon igranja rukom Bonučija. Zlatan Ibrahimović je preuzeo odgovornost i zakucao loptu sa bele tačke u mrežu.

Šveđanin je samo četiri minuta kasnije lepo kombinovao sa Frankom Kesijem, koji je uz pomoć jednog defanzivca gostiju prevario Ščensnog i izjednačio rezultat.

Potpuni preokret dogodio se u 67. minutu. Ronaldo je izgubio loptu na protivničkoj polovini. Usledila je polukontra i odlična završnica Rafaela Leaa, kome je samo nekoliko minuta trebalo da zatrese mrežu rivala.

Tačku na kolaps šampiona Italije stavio je Ante Rebić u 80. minutu, nakon velike greške Danila, a potom i dodavanja Bonaventure.