Nadal preokretom protiv Čilića do polufinala

Španac Rafael Nadal i Rus Karen Hačanov igraće u drugom polufinalu Rodžers kupa u Torontu.

Subota, 11.08.2018.

09:05

Dok je Hačanov bio ubedljiv protiv Robina Hasea sa 6:3, 6:1, Nadal se namučio protiv Marina Čilića.

Hrvat je dobio prvi set, ali je Španac uspeo u nastavku da preokrene na 2:6, 6:4, 6:4.

Nadal je izgudio dva od prva tri servis-gema na meču, nakon čega nije uspevao da uspostavi kontrolu, ali se mučio i Čilić da "overi" set iskoristivši tek osmu šansu.

U drugom setu Španac je brzo napravio brejk za 3:1, ali mu Čilić uzvraća prilikom servisa za set i smanjuje na 5:4, ali odmah gubi svoj servis i Nadal poravnava na 1-1.

Usledila je žestoka borba u trećem setu, Nadal propušta brejk šansu na 2:1, ali je besprekorno servirao te dočekao novu priliku, tačnije tri, od kojih koristi poslednju u desetom gemu odlučujućeg seta.

U drugom polufinalu Rodžers kupa igraće Kevin Anderson i Stefanos Cicipas.