Odbojkaši SAD prvi finalisti

Muška odbojkaška reprezentacija SAD plasirala se u finale olimpijskog turnira pobedom nad Rusijom u polufinalu sa 3:2.

Petak, 22.08.2008.

09:20

Po setovima rezultat je bio 25:22, 25:21, 25:27, 22:25, 15:13. U drugom polufinalu, koje se igra od 14 časova po srednjeevropskom vremenu, sastaju se Italija i Brazil.

Prva dva seta pripala su Amerikancima, koji su u oba navrata uspevali da se u završnicima "odlepe", što im je donelo ubedljivo vođstvo od 2:0.

Slična situacija vidjena je i u trećem setu, kada su Rusi posle velike borbe ipak uspeli da dobiju sa 27:25.

U četvrtom setu Rusija je vodila od samog početka. Prednost od tri do četiri poena Rusi su uspeli da sačuvaju do kraja i da izbore peti set.

Početak petog seta protekao je u boljoj igri Amerikanaca, koji su veoma brzo poveli sa 5:2. Ipak, Rusi su uspeli da "vežu" nekoliko poena i da stignu do izjednačenja.

Zahvaljujući odličnom servisu Maksima Mihajlova ekipa Rusije je prvi put stigla do vodjstva od 11:10. Nakon toga proradio je blok Amerikanaca za preokret 13:12, a upravo sjajnom igrom na mreži Dejvid Li je realizovao prvu meč loptu za SAD.