WL: Partizan na meč od rekorda

Odbojkaši Partizana ostvarili su i deseti trijumf u Viner štetiše Superligi, čime je ponovio podvig od prošle sezone.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Partizan je u subotu nadigrao ekipu Mladog Radnika maksimalnim rezultatom, po setovima 25:23, 25:16, 25:12.

Za obaranje rekorda i najbolji start u prvenstvu biće im potreban trijumf u narednom kolu, kad igraju večiti derbi protiv Crvene zvezde.

Osim u prvom setu, Partizan je bio dominantan. Bili su Požarevljani ravnopravni na startu meča, sve vreme su bili u igri, ali su posle velike borbe izgubili sa 25:23.

U naredna dva perioda crno-beli su pojačali ritam, a mladi sastav gostiju to nije mogao da isprati. Partizan je u drugom setu odmah stavio do znanja rivalu da se neće kockati, poveo je sa 8:1, a do kraja gosti su dobro prošli – 25:16.

Sličan rasplet imao je i treći set. Ovoga puta je Partizan brzo došao do deset poena prednosti (16:6), a potom je samo rutinski priveo posao kraju. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Mrdak sa 18 poena, dok je Nikolić upisao dva manje. Kod gostiju, Kočanović je imao 12.

Na taj način crno-beli će 2015. godinu dočekati kao lideri na tabeli, dok je Mladi radnik pao na devetu poziciju, koja na kraju sezone vodi u plej-aut.

Partizan – Mladi radnik 3:0 (25:23, 25:16, 25:12)
Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 60. Sudije: Milan Milošević i Dejan Rogić. Trajanje meča: 63 minuta.
Partizan: Buša, Ivković 10, Nedeljković, Lopar, Kostić 1, Mrdak 18, Majstorović 9, Rajković (libero), Jokanović, Veličković, P. Nikolić 6, M. Nikolić 16
Mladi Radnik: Šljivančanin, Pantić, Savić 2, Kovačević 8, Petrović, Mašulović 8, Jevtić 1, Vidakov (libero), Milošević 1, Kočanović 12, Jovanović, Popović 5