Svet

Petak, 18.08.2023.

10:26

Podnet zahtev za stečaj: Potpuni kolaps građevinskog giganta

Nekadašnji kineski građevinski gigant Evergrande podneo je zahtev za stečaj u Njujorku.

Izvor: Tanjug

Podnet zahtev za stečaj: Potpuni kolaps građevinskog giganta
Ilustracija: Shutterstock/mdgn

Kompanija je tražila zaštitu u skladu sa Poglavljem 15 američkog Zakona o stečaju, koje štiti strane firme koje su u procesu restrukturalizacije od tužbe poverilaca, prenosi britanski Ekonomist.

Evergrande duguje poveriocima 300 milijardi dolara.

Firma je navela da je toku proces restrukturalizacije kompanije u Hongkongu i na Kajmanskim ostrvima.

Evergrande je 2021. godine prestao da isplaćuje svoja dugovanja i time pokrenuo krizu na kineskom tržištu nekretnina koja i dalje traje.

Pročitajte više:

Kriza građevinskog giganta će se proširiti na celu zemlju?

Totalni šok – gigant propada? Vlada panika i gnev: "Šta se desilo s novcem?"

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Srbija

Oglasio se NIS: Ovo je plan za Rafineriju

U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, a prva isporuka naftnih derivata iz rafinerije očekuje se 27. januara.

11:09

19.1.2026.

2 d

Podeli: