LE: Iznenađujuće pobede gostiju

U četvrtak su odigrane utakmice poslednjeg kola u grupama G, H i I u Ligi Evrope, i poznati su svi učesnici 1/16 finala ovog takmičenja.

Četvrtak, 17.12.2009.

23:40

U grupi G dogodila su se dva iznenađenja koja nisu poremetila stvari na tabeli. Lacio je na svom terenu izgubio od Levskog sa 1:0, a istim rezultatom je i Salcburg slavio protiv Viljareala u Španiji. U H grupi Fenerbahče je pobedio Šerif sa 1:0, dok je utakmica Steaua – Tvente završena bez pobednika – 1:1.

U grupi I BATE Borisov je iznenadio Everton u Liverpulu pobedivši 1:0, dok je Benfika na svom terenu pobedila atinski AEK sa 2:1.
Iz ove tri grupe dalje idu Salcburg, Viljareal, Fenerbahče, Tvente, Benfika i Everton.

Grupa G:

Fonet
Lacio – Levski 0:1
(Jovov 61)
Viljareal – Salcburg 0:1
(Svento 7)

U G grupi i pre poslednjeg kola bilo je poznato da će Viljareal i Salcburg u narednu fazu. Austrijanci su nastavili sa sjajnim partijama u Ligi Evrope, pobedili su Viljareal u gostima sa 1:0 i tako dalje idu sa maksimalnih šest pobeda u prvoj fazi. Trijumf austrijancima doneo je Svento koji je bio strelac već u sedmom minutu.

U drugoj utakmici grupe Levski je, kao i Partizan u sredu, došeo do prvih bodova u ovom takmičenju. Bugari su savladali Lacio u Rimu sa 1:0, a pobedu im je doneo Jovov pola sata pre kraja.

(Kapetanos 18 – Stam 35)

U grupi H Šerif je pred ovo kolo imao minimalne šanse za plasman u narednu fazu, ali su sve nade Moldavaca ugašene u Turskoj gde je Fenerbahče pobedio sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Boral u 15. minutu.

U drugom duelu grupe Steaua i Tvente odigrali su u Bukureštu bez pobednika. Domaći tim poveo je u 18. minutu pogotkom Kapetanosa, a 10 minuta pred poluvreme konačnih 1:1 postavio je Stam.

(Jurevič 75)

I u grupi I sve je bilo poznato pred poslednju rundu. Benfika je pobedom nad atinskim AEK-om overila prvo mesto u grupi, a Everton je i pored poraza od beloruske ekipe BATE Borisov završio na drugom mestu u grupi.

Oba gola za tim iz Lisabona postigao je Anhel di Maria, a jedini gol za Grke dao je Blanko. BATE je na kraju završio na trećem mestu na tabeli, a to im je donao Jurevič koji je na Gudisonu postigao jedini gol 15 minuta pre kraja.

1. Benfika 6 5 0 1 13:3 15
2. Everton 6 3 0 3 7:9 9

3. BATE Borisov 6 2 1 3 7:9 7
4. AEK 6 1 1 4 5:11 4