Izvor: SN

Ponedeljak, 08.11.2021.

09:15

Janis dominirao, ali uzalud – Džordž

Milvoki Baksi su upisali novi poraz u okrnjenom sastavu, a ovoga puta su od njih bolji bili Vašington Vizardsi i to rezultatom 101:94 u čuvenom "Kapitalu".

Baksima nije pomogla ni "brutalna" partija Janisa Adetokumba koji je opet bio na MVP nivou sa 29 poena i 18 skokova i uz to imao 5 asistencija, 3 ukradene lopte, 1 blokadu i 1 izgubljenu.

Nisu Vizardsi baš kontrolisal meč od prvog do poslednjeg minuta, bilo je dosta oscilacija u igri, dosta preokreta iako su Vizardsi utakmicu otvorili nemilosrdnom serijom 12:0 i već tada je bilo jasno da će se Baksi teško vratiti u meč.

Janis je igrao sjajno i zbog toga uspeo da pomogne gostima da na poluvremenu vode sa 52:49, da bi potom Bredli Bil i Montrez Herel dirigovali napadom koji postiže 33 poena za četvrtinu i sa dvocifrenom razlikom se ulazi u finalnu deonicu kojom dolaze do pobede rezultatom 101:94.

Najefikasniji je bio upravo Bredli Bil sa 30 poena, Kuzma je imao 15 uz 10 skokova, Herel 15 uz 4 skoka, a Danijel Gaford 11. Deni Avdija je meč završio sa 3 poena uz 9 skokova i 4 asistencije.

Janis je predvodio Milvoki sa 29 poena i 18 skokova, Grejson Alen je dodao 19, Holidej 14, a Portis 13 uz takođe 13 skokova. Los Anđeles Klipersi su došli do četvrte uzastopne pobede u "ludoj" utakmici sa Šarlot Hornetsima u kojoj su slavili rezultatom 120:106 u svom Stejpls centru.

"PG13" iliti Pol Džordž opet je bio predvodnik sa 20 poena, 9 skokova i 8 asistencija, dok je Redži Džekson pomogao sa 19 poena, Kenard je upisao 18, Terens Men 17 i 10 skokova, Batum 16, a Zubac 14 i 11 skokova.

Na drugoj strani, po 21 poen su imali Lamelo Bol i Majls Bridžis, Rozir je imao 17 poena, Ubre 16, a Hejvard 15 postignutih poena.

Šarlot Hornetsi trenutno imaju 5 pobeda i 6 poraza u šampionatu. Indijana Pejsersi su rezultatom 94:91 pobedili Sakramento Kingse i tako došli do četvrte pobede u sezoni, a Kingsi su na polovičnom učinku, 5-5.

Opet nije bilo Brogdona u redovima Indijane pa se Karis Lavert istakao sa 22 poena, 18 je postigao Mekonel uz 7 asistencija, Sabonis 17 i 10 skokova, Duarte 15 i Majls Tarner 12 i 15 skokova.

Herison Barns je sa 22 poena predvodio Kingse, dok su Haliburton, Foks i Hild upisali po 17 poena, a Holms je takođe bio dvocifren sa 11 poena i 9 skokova. NBA, nedelja na ponedeljak:
Njujork – Klivlend 109:126
Orlando – Juta 107:100
Sakramento – Indijana 91:94
Vašington – Milvoki 101:94
Oklahoma – San Antonio 99:94
Golden Stejt – Hjuston 120:107
Klipers – Šarlot 120:106