Utakmice Partizan - Vojvodina i Spartak - OKK Beograd su 'očekivane' za takmičenje prvoligaša u Srbiji, mečevi Lavovi 063 - Mašinac ili Zastava - Ergonom svakako nisu. Najkvalitetniji klubovi srpsko-crnogorske košarke igraće u dva takmičenja, tek u 'Superligi' pojaviće se oni najjači iz oba - i odlučiti o prvaku i učesniku Evrolige.
Refleks iz Železnika, podgorička Budućnost, Crvena zvezda i Lovćen u Jadranskoj, Partizan, Hemofarm, Vojvodina u YUBA ligi, najverovatnije, ostaje samo pitanje ko će biti osmi učesnik završnice, a osmo mesto na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća rezervisano je za bolju ekipu iz duela pobednika kupova Srbije i Crne Gore.
Autor: Miloš Šaranović
Partizan - šampion, bez Vujanića, jači ili slabiji?
Kao i u svim šampionatima stare Jugoslavije, SRJ i Srbije i Crne Gore, beogradski Partizan nalazi se u krugu favorita. 'Crno-beli' su u poslednje dve sezone osvajali titule, ove će i treći put u nizu igrati u najjačem evropskom takmičenju, Evroligi. U odnosu na prošlogodišnji sastav nema Miloša Vujanića, najboljeg pojednica prethodnog prvenstva, otišao je Nenad Čanak i Blagota Sekulić, za Partizan će igrati Džerald Braun, Mlađan Šilobad, Goran Ćakić, Mirko Kovač i Predrag Materić, uz za godinu dana i pripreme reprezentacije iskusnije Avdalovića, Kecmana i Ostojića, a očekuje se da ovo bude godina pune afirmacije za Kostu Perovića, možda i mlade Tripkovića i Samardžiskog. Problem ekipi Partizana predstavlja povreda prvog centra Krstića, koji će pauzirati još dva meseca, tako da će 'crno-beli' pod koševima biti znatno slabiji.
Vojvodina - Sa Gurovićem baš jaki!
I pored toga što Novosađani iamju sasvim pristojnu ekipu i bez Milana Gurovića, odluka FIBA da osvajač zlatne medalje iz Indijanapolisa može da igra za Vojvodinu, čini novosadsku ekipu znatno jačom.
Tim sa iskusnim igračima, Dejanom Radonjićem, Nenadom Čankom, Goranom Savanovićem, Ćeranićem, novajlijom iz Mađarske, Nemetom, Zarubicom, Vukasom i Šuputom, ima sasvim ozbiljnu 'težinu'. Svakako da bi trebalo očekivati da nešto slabija domaća liga omogući solidnu minutažu jednom od najtalentovanijih košarkaša sa ovih prostora - Milenku Tepiću, koji je već pokazao da može da igra i protiv mnogo starijih i poznatijih.
Hemofarm - Sasvim ozbiljan klub, sasvim dobar tim
Vrščani se još uvek mogu nazvati novajlijama u eliti, iako već godinama imaju sasvim dobru ekipu, odličan klub i sjajnu dvoranu 'Milenijum'. Tim je prilično izmenjen u odnosu na prošlu sezonu, Darko Miličić je, posle niza problema, u Detroitu, u narandžastom dresu neće biti ni Vučinića, Kempbela, Vidačića, ali su stigli odlični Podgoričanin Bakić, povremeni reprezentativac Tica, iskusni centar Ðikanović, Amerikanac Henderson, uz talentovanog Miljana Pupovića i starosedeoce Popovića i Ðoga, Vršcani imaju na klupi i ozbiljnog trenera - Acu Petrovića.
Beograđani - Lavovi 063, OKK Beograd, Atlas
Još tri beogradska tima pored Partizana u YUBA ligi, OKK Beograd, nekada i prvak 'one' Jugoslavije ove sezone biće filijala Crvene zvezde, trojica iskusnih igrača, Krasić, Ocokoljić i Kosanović pomagaće Luki Pavićeviću u ekipi koju, uglavnom, čini Zvezdina budućnost - Miljević, Vukosavljević, Micov, Subotić... Lavovi su angažovali dvojicu Amerikanaca - Kordela i Njutna, osim Miroslava Markovića i Save Rajkovića tim većinom čine igrači do 21 godine, Jovica Arsić veruje da Lavovi mogu u Superligu. Ekipa Atlasa predvođena veteranom Rajkom Čarapićem, uz nekolicinu igrača sa više prvoligaških sezona, Aleksićem, Matićem i Agočom, kao i Lavovi, ima četvoricu juniora u 'rosteru', najzvučnije ime je mladi reprezantativac Ratkovica.
Stari znanci - Spartak, Zdravlje, Sloga
Subotički Spartak ima tim 'za juniorsku konkurenciju', pored Muhadinovića i Mandića svi ostali su U-21, a moglo bi se očekivati da se Subotičani bore za opstnaka, na račun afirmacije mladih igrača, pre svih Partizanovog tandema Lekić - Šljivančanin. Leskovačko Zdravlje je, možda najbliže ulasku u Superligu, imaju Miljana Pavkovića, najboljeg asistenta lige prošle sezone, veterana Mitića, iskusnog Gnjata, odličnu atmosferu u svojoj dvorani i, u odnosu na konkurente, zavidan prvoligaški staž. Sloga je, po starosti igrača, najinteresantniji tim. Dragan Ristanović i Miloš Mijailović imaju po 37, ostatak ekipe mlađi je, u proseku više od 15 godina. Mladi igrači imaće dosta prostora da napreduju, iskustvo dvojice veterana nada je za opstanak u Ligi.
Novajlije - Ergonom, Mašinac, Zastava
Niški Ergonom je u najboljem položaju od novih timova, tim bez zvučnih imena, u drugoligaškoj konkurenciji odlično je igrao, na osnovu pripremnih utakmica čini se da će se i u eliti snaći. Drugi klub iz Kraljeva, Mašinac, ima sličan princip tima kao i gradski rivali, dvojica veterana i mladi igrači, čini se da i ekipu Mašinca čeka ozbiljna borba za opstanak. Zastava je u sezonu ušla sa velikim ambicijama, očekivalo se da će Kragujevac imati solidnog ligaša, ali finansijski problemi doveli su ih do razmišljanja o borbi za opstanak. Razlog manje za brigu svakako je prisustvo veterana Zorana Stevanovića i Nenada Trunića, ali pitanje je da li će ostatak tima biti u stanju da igra u, kakvoj-takvoj, prvoligaškoj konkurenciji.
Iako je liga slabija nego svih ranijih godina, postoje dva razloga da se poštuje, SiCG je i dalje prvak sveta u ovoj igri, a negde u ovim redovima (ili) van njih su imena nekih budućih, zanimljivih 'pikova' na NBA draftu.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.573. dan, a hiljadugodišnji Kijevsko-pečerski manastir pretrpeo je velika oštećenja u najtežem ruskom vazdušnom napadu na Kijev.
Na prostoru površine od oko 16 hektara planira se naselje za preko 6.000 stanovnika, sa 100.000 m etara kvadratanih poslovnog prostora, osnovnom školom i vrtićem.
Snažno nevreme praćeno gradom i obilnim pljuskovima zahvatilo je delove Srbije, dok je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) aktivirao hitna SMS upozorenja zbog grmljavinskog nevremena koje se očekuje u narednih par sati.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.574. dan, a predsednik Amerike Donald Tramp izjavio da bi Rusija trebalo da postigne dogovor u ratu koji vodi protiv Ukrajine.
Đorđe Vlajić je tokom gostovanja na blokaderskim medijima izjavio da 'Vučićeva međunarodna pozicija bledi', a samo u prethodnih mesec dana Vučić je na međunarodnom planu uspeo mnogo, pišu mediji.
Pokušali su sve što su znali i umeli. Rušili su je, palili su je, zavađali su je, lagali su kao da sutra ne postoji, ali Srbiju nisu uspeli da unište, piše 24sedam.
Reper Mystikal, koji je početkom 2000-ih bio nominovan za nekoliko Gremija, osuđen je na 20 godina zatvora zbog silovanja žene u svom domu u Luizijani 2022. godine, piše CNN.
Reper Mystikal, koji je početkom 2000-ih bio nominovan za nekoliko Gremija, osuđen je na 20 godina zatvora zbog silovanja žene u svom domu u Luizijani 2022. godine, piše CNN.
Pevačica i glumica Dženifer Lopez izjavila je da preuzima deo odgovornosti za razvod od glumca Bena Afleka, navodeći da je nakon raskida morala da preispita sopstveni život.
Nanočestice napravljene od silicijum-dioksida pokazale su visok nivo efikasnosti u uništavanju ćelija raka prostate i podsticanju imunog odgovora organizma, pokazala je nova studija objavljena u časopisu "Cancer Research".
Mnogi ljudi jutarnju rutinu obavljaju gotovo automatski – čim otvore oči posegnu za kafom, proveravaju telefon, žure da se spreme za posao ili biraju brz doručak koji će ih zasititi do naredne obaveze.
Visoke temperature, kao i nagli prelazi između prolećnih i letnjih vrednosti, mogu značajno da opterete organizam i njegov sistem za termoregulaciju, zbog čega su prilagođavanje i mere predostrožnosti ključni za očuvanje zdravlja tokom vrućina.
The National Assembly of Serbia began an extraordinary session today shortly after 11:00 a.m. The agenda includes 32 items, among them a set of amendments to judicial laws submitted by the Government of Serbia.
Germany has officially rejected the Italian bank UniCredit’s offer to acquire shares in Commerzbank, the state agency responsible for managing the federal government's stake.
Across Germany, there is a housing shortage. New construction remains weak, and rents continue to rise. In Mainz, authorities are attempting to ease pressure on the housing market through an attractive apartment-swap program.
The Djerdap 3 project is a megaproject through which the United States, leveraging its capital and technology, is taking the initiative and entering direct competition with Beijing and Moscow.
Bliži se premijera nove generacije modela BMW X5, a bavarski proizvođač je pustio u javnost prve zvanične fotografije maskiranog prototipa i potvrdio ključne tehničke detalje.
Nakon što je Nissan ranije ove godine zagolicao maštu javnosti prvim tizerom nove Skyline limuzine, najnoviji izveštaji sugerišu da bi automobil mogao da debituje već do kraja ove godine.
Komentari 3
Pogledaj komentare