Urugvaj – Francuska 0:2 (0:1)

Reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je sa 2:0 pobedila selekciju Urugvaja.

Varan 40, Grizman 61
  URU   FRA
  0 : 2
KRAJ! Francuska je u polufinalu!
Urugvaj ide kući, a po prikazanom na meču nisu ni zaslužili da prođu dalje. "Trikolori" su odigrali sjajan meč i zasluženo su prošli dalje.

Za Urugvaj na utakmici nije igrao Edinson Kavani, koji se povredio u duelu sa Portugalom.
92' Još tri minuta do kraja meča
Antoana Grizmana zamenio je Nabil Fekir. Francuska je na korak do polufinala!
90' Još pet minuta će se igrati u Nižnjem
Godine su samo broj
LOL
Mnogo grešaka...
Doktor
84' Francuska je pred polufinalem
Urugvaj deluje nemoćno na terenu i čini se da se prvi polufinalista već zna.
Gužva među fudbalerima dva tima

76' Visi još jedan gol u vazduhu
Šetaju su igrači Francuske po terenu i gotovo u svakom napadu imaju priliku za gol. Urugvaj izgleda dotučeno.
73' Prilika za Tolisoa
Nije ovo bila loša prilika za Francusku. Toliso je bio sâm na ivici kaznenog prostora, međutim šutirao je preko prečke.
70' Urugvaj preuzeo inicijativu
Francuska ima dva gola prednosti i logično je da su se povukli. Urugvaj će pokušati da postigne gol i unese nemir među redove "Trikolora".
Lopta odlazi iza gol linije...

Getty Images
Musleri prolazi lopta kroz ruke

Grizman = Zidan
Kao Karijus
61' GOOOOOOOL! Grizman za 2:0!
Ogromna greška Muslere! Antoan Grizman šutirao je sa nekih 20-tak metera, a golman Urugvaja loše je procenio let lopte i napravio neverovatnu grešku, pošto mu je lopta prošla kroz ruke.

Nešto slično kao Karijus u finalu Lige šampiona protiv Real Madrida.
Stara, ali dobra
59' Izmene u Urugvaju
Gomes je zamenio Stuanija, dok Betankura na terenu menja Rodriges.
Još malo Grizmana
Kapiten Ugo
56' Pokušaj Betankura
Pogrešili su Francuzi u zadnjem redu, loptu su nekako Urugvajci iščačkali, ona je došla do Betankura koji je loše šutirao.
Malo statistike
Mozak reprezentacije
51' Sudar Pogbe, Kaseresa i Muslere
Centrirao je Kilijan Mbape, lopta je išla ka Pogbi, koji nije uspeo da stigne do nje, pošto je golman Urugvaja intervenisao.

U tom trenutku došlo je do sudara između Pogbe, Kaseresa i Muslere. Sva trojica su dobro.
Gde si Luise?
U prvih 45 minuta utakmice Luis Suares nije se video na terenu. Očigledno je da mu fali 'kompanjeros' Edinson Kavani, sa kojim je mnogo opasniji.

Kako zaustaviti Kantea?
Ne piše se dobro Urugvaju...
Prvi gol za nacionalni tim od 2015.
Sjajna slika
Momenat kada Igo Loris "skida" loptu i sprečava Urugvaj da dođe do izjednačenja.

46' Počelo drugo poluvreme
Prvi napad u drugom periodu imaju igrači Francuske.
POLUVREME
POLUVREME
Golom Rafaela Varana Francuska vodi na poluvremenu. Zaslužan za vođstvo je i Igo Loris koji je nestvarnom odbranom u 43. minutu spasao gol.
Razočarani reprezentativci Urugvaja

Slavlje Francuza

43' Kakva odbrana Lorisa!
Kaseres je fantastično šutirao glavom, međutim Loris je nestvarnom intervencijom spasao gol. Potom je i Godin imao priliku, ali je prebacio loptu preko prečke.
40' GOOOOOOL! Francuska vodi!
Antoan Grizman odlično je centrirao, a Rafael Varan glavom savladao Fernanda Musleru! Fantastičan pogodak glavom štopera Real Madrida!
39' Žuti kartoni
Do sada su opomenuti Lukas Ernandes u 33. minutu i Betankur u 38
36' Udarac Vesina!
Pokušao je Matijas Vesino udarcem sa ivice kaznenog prostora. Njegov pokušaj završio je u naručju Iga Lorisa.
Dešan daje instrukcije igračima

Tanjug/ AP Photo/Ricardo Mazalan
Nije se video u prvih 30 minuta utakmice

Pogba oboren na zemlju, Vesino se buni

Tanjug/ AP Photo/Martin Meissner
Legenda Urugvaja
27' Dobar centaršut Tolisa
Toliso je poslao dobar centaršut, međutim Dijego Godin izbio je loptu ispred Olivijea Žirua.
22' Ništa se ne dešava na terenu
Igra se uglavnom na sredini terena. Francuska pokušava posedom da stvori priliku, dok Urugvaj čeka kontranapade.
Uhvati me ako možeš
Ne obećavaju golovi...
Sudija Pitana smiruje situaciju

Sastav Urugvaja

Sastav Francuske

15' Mbape propustio sjajnu šansu
Olivije Žiru spustio je loptu Mbapeu, koji je mogao mnogo bolje da reaguje. Ipak, napadač PSŽ loše je šutirao glavom.
14' Urugvaj opasan po gol
Odličan centaršut posle kornera, pokušao je Nandes, međutim Loris je izbio loptu i spasao gol.
Kavani daje podršku saigračima na terenu

11' Bez stopostotnih šansi
Posle deset minuta igre bez većih prilika na obe strane. Francuska ima veći posed lopte, ali je Urugvaj nešto opasniji, pošto je u šestom minutu Stuani zapretio.
6' Stuani zapretio
Solidan šut Stuanija, međutim nije uspeo da ga preusmeri u okvir gola. Lopta je otišla pored desne stative.
4' Gužva u kaznenom prostoru "Trikolora"
Velika gužva viđena je u šesanestercu Francuske. Nandes i Laksalt su pokušali da pronađu Suaresa, ali je odbrana dobro reagovala i izbacila loptu.
Francuskoj ne ide dobro protiv Urugvaja
2' Francuska napada
Brzo su reprezentativci Urugvaja izgubili loptu. Francuska se sada nalazi polovini protivnika i pokušava da dođe do pozicije za šut.
1' Počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Urugvaja, koji napadaju sa leve na desnu stranu.
Sjajan pogled na stadion
?
...
Veliki udarac za Urugvaj neigranje Kavanija
Edinson Kavani do ovog meča postigao je tri gola za Urugvaj i uz Luisa Suaresa najvažniji je igrač. Ipak, fudbaler PSŽ ostao je na klupi zbog povrede u osmini finala protiv Portugala.

Očekuje se da Kavani uđe u drugom delu igre.