Polufinale: Argentina – Hrvatska

Fudbaleri Argentine savladali su Hrvatsku rezultatom 3:0 (2:0), u prvom polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru.

Mesi 34p, Alvares 39, 69
  ARG   CRO
  3 : 0
KRAJ
90+ Nadoknada
Igraće se još pet minuta.
85' Hrvatska bila blizu
Perišić je posle kornera sa prve stative glavom prebacio na drugu, ali je Lovren zamalo zakasnio.

EPA-EFE/Ronald Wittek
83' Nova velika prilika za Argentinu
Brzo su izveli prekid Argentinci, posle kombinacije Mekalister je imao šansu, ali je volej završio pored stative.
81' Modrić izašao iz igre
Zamenio ga je Lovro Majer.
78' Oršić neprecizno
Izborio se za šansu da šutira ka golu Martinesa, ali to je učinio loše, te je lopta završila preko prečke.
Nove promene Skalonija
De Paula i Alvaresa zamenili su Palasios i Dibala.
Majstorija Mesija i novi gol Alvaresa
69' Argentina daje još jedan gol – 3:0
Lionel Mesi je pokazao klasu još jednom.

"Vrteo" je Gvardiola na desnoj strani, sve dok ga nije prošao, ušao u šesnaesterac i loptu na "tacni" dao Alvaresu, koji je dao još jedan gol.

EPA-EFE/Georgi Licovski
66' Žuti za Alvaresa
Prekinuo je Argentinac kontru, zaustavio Modrića i zbog toga dobio javnu opomenu.

Ubrzo je zbog starta nad Petkovićem žuti dobio i Romero.
62' Menja i Skaloni, šansa za Hrvatsku
Lisandro Martines je zamenio Leandra Paredesa.

Argentina je pojačala odbranu.

Odmah se posle centaršuta stvorila gužva pred golom Martinesa, ali je ovaj izboksovao loptu iz peterca.
58' Šansa za Mesija
Odlično je kombinovao, šutirao sa leve strane iskosa, ali je Livaković bio dobro postavljen.
56' Gvardiol u poslednjem trenutku
Bila je ovo kontra Argentine, Mesi je dodao Alvaresu, koji je želeo da uposli Fernandesa, ali je Gvardiol sprečio novu opanost po Livakovića.

EPA-EFE/Friedemann Vogel
Mesi golom Hrvatskoj ušao u istoriju
Leo Mesi je postigao i peti gol na turniru. Argentinska desetka sada ima 11 golova na svetskim prvenstvima, više od ijednog Argentinca u istoriji.
50' Dalić šalje junaka na teren
Sve karte baca na napad selektor Hrvatske.

Bruno Petković je zamenio Marcela Brozovića.
49' Paredes optimistično
Šutirao je sa velike distance, pravo u golmana Livakovića.
Počelo drugo poluvreme
Promene u sastavu Hrvatske.

Mislav Oršić i Nikola Vlašić su zamenili Bornu Sosu i Marija Pašalića.
POLUVREME
Argentina vodi protiv Hrvatske rezultatom 2:0, golovima Mesija iz penala i Alvaresa.
Mesi povređen? Sudeći po tome kako igra - nema ništa od toga
Žuti za Dalića, crveni za Mandžukića
Hrvatski selektor Zlatko Dalić dobio je žuti karton zbog protesta kod penala za Argentince, dok je njegov asistent Mario Mandžukić dobio crveni i udaljen je sa klupe.
45+ Nadoknada
Igraće se još četiri minuta.
Kontra Argentine za 2:0
Gol Mesija
42' Argentina umalo do novog gola
Taljafiko je posle kornera šutirao glavom, ali je Livaković refleksno odbranio.

Šansu je imao i Mekalister.
39' Argentina duplirala vođstvo – 2:0
Čudna, ali odlična kontra Argentine krunisana je golom Hulijana Alvaresa.

Dugo je vukao Alvares loptu, stigao do pred šesnaesterac, nije uspeo da ga zaustavi Juranović, potom je loše intervenisao i Sosa, da bi Argentinac to iskoristio i loptu poslao pored Livakovića.

Za Argentinu!
Hulijana Alvaresa srušio je Livaković i Orsato je opravdano pokazao na belu tačku.

Alvares je izbio pred golmana Hrvatske, loptu poslao ka golu, da bi ga Livaković pokupio i napravio faul.

Zbog toga je dobio žuti karton, baš kao i Kovačić, zbog protesta.

34' Vodi Argentina – 1:0
Mesi je autoritativno izveo penal i zakucao loptu u gornji desni ugao gola Livakovića.

U međuvremenu je Mario Mandžukić, član stručnog štaba, zaradio crveni karton.

Penal!
Livaković je srušio Hulijana Alvaresa.
31' Šta je Perišić hteo?
Probao je sa leve strane iskosa, lobom je pokušao da prevari Martinesa, tražio je i korner, ali ništa od svega.
28' Neverovatni Modrić
Pretrčao je ceo teren, vratio se u svoj šesnaesterac, odakle je glavom raščistio opasnost.
25' Prvi udarac Argentine
Iz daljine je šutirao Enco Fernandes, ali je Livaković bio siguran.

Jednostavno, šut nije bio dovoljno snažan.

22' Rasplamsala se igra
Napadi na obe strane, ali i greške u predaji lopte.

U centru pažnje je i sudija Orsato, koji ima pune ruke posla.
Argentinci "skočili" na Orsata
Pao je Mesi, svi su skočili, navijači negodovali, ali "gaučosi" nisu dobili slobodan udarac na ivici kaznenog prostora.
13' Hrvatska kontroliše igru
"Vatreni" dobro stoje na terenu, imaju loptu u nogama, ali nijedna šansa se nije izrodila.

EPA-EFE/Noushad Thekkayil
Cela klupe Hrvatske ustala
Protestovali su Hrvati zbog faula Paredesa, ali Orsato nije pokazao žuti karton.
2' Prvi napad Argentine
Molina je probao da centrira sa desne strane, ali je lopta preletela sve i izbacio je u aut na drugoj strani.
Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli fudbaleri Hrvatske.
Podsetimo se sastava

EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Al Smuđa se javlja
Sastav Argentine
Argentina (4-3-3): Martines - Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko - De Paul, Paredes, Enco Fernandes, Mekalister- Mesi, Alvares
Sastav Hrvatske
Livaković; Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa; Brozović, Modrić, Kovačić; Pašalić, Kramarić, Perišić