Tel Aviv, finale: Đoković – Čilić 6:3, 6:4

Novak Đoković savladao je Marina Čilića u dva seta 6:3, 6:4 za titulu u Tel Avivu.

Finale I SET II SET
Đoković 6 6
Čilić 3 4
Titula za Đokovića!
Rutinski 6:3, 6:4 protiv Čilića!
6:3, 5:3
Đoković greši nekoliko puta na servisu, ali ipak osvaja gem i stiže na poen od titule.
6:3, 4:2 Jači od pritiska
Jedan od najtežih gemova u meču za Đokovića. Čilić je svestan situacije vršio jak pritisak, ali Đoković je odoleo i posle serije dobrih asova osvaja možda i prelomni gem.
6:3, 3:2
Propušta Đoković brejk loptu koja je mogla da reši meč. Pravi nekoliko grešaka i Čilić ostaje u meču.
6:3, 1:0 Brejk!
Odmah Đoković oduzima servis Čiliću na otvaranju drugog seta i najavljuje pobedu.
6:3, 2:0 Furiozni Novak!
Osvojen set je motivisao Đokovića koji odmah pravi brejk u drugom setu, a onda ga sjajnim servisom kapitalizuje u veliku prednost.
6:3 As za set!
Odlično Đoković završava set, as udarcem potvrđuje vođstvo u finalu.
5:3 Savršen servis Hrvata
Ne predaje se Čilić tako lako, tri asa za treći gem u setu.
5:2 Gem od seta
Nakon što je Čilić najsigurnijim servis-gemom u setu smanjio rezultat, Đoković lagano osvaja svoj servis-gem i dolazi na poen od osvajanja seta.

4:1 Siguran
Đoković ne propušta priliku koju je izborio, sigurnim servisom potvrđuje brejk
3:1 Brejk!
Uz malo sreće i pomoć mreže Đoković oduzima servis Čiliću za prednost u finalu.
1:1 Čilić servisom do prvog gema
Napravio je Hrvat dve duple greške i imao dosta problema sa Đokovićevim raznovrsnim udarcima, ali sa dva odlična servisa konačno osvaja svoj prvi gem.
Pritisak Đokovića na Čilićev servis
Raspoložen je Đoković u finalu, maksimalno pritiska rivalov servis, ali propušta prve brejk šanse.
1:0 Dobar početak Đokovića
Krenuo je loš servis, tri promašaja, ali onda stižu dva servis-vinera, a onda i as za prvi gem na meču
Počela je bitka za titulu
21. međusobni susret
Trenutno je 18-2 za Srbina, a Hrvat želi "treću sreću".
Čilićev put
Pobeda nad Timom u prvom kolu (2-1), predaja Broudija u drugom, a onda 2-0 protiv Lestijena u polufinalu...
Dobro došli
Da li će Đoković pobediti Čilića i osvojiti Tel Aviv? Saznajemo od 17.30. Ostanite uz B92.net!