26.kolo: Rad - Partizan 0:5 (0:2)

Fudbaleri Partizana pobedili su kao gosti Rad sa 5:0 (2:0) na stadionu "Kralj Petar Prvi" u meču 26. kola Superlige.

Holender 24, Natho 35, Marković 49, Suma 66, F. Stevanović 72
  RAD   PAR
  0 : 5
90' Kraj meča!
Velika pobeda crno-belih od 5:0.

Ubedljivo i zasluženo, bili su daleko bolji.
88' Crveni za Stojsavljevića
Stojsavljević je povukao sa leđa Jovića na ivici kaznenog prostora i sudija mu je pokazao crveni karton.

Poslednji igrač odbrane, za sudiju Lukića nije bilo dileme.
84' Miran finiš meča
Sve je ovde rešeno, Partizan grabi ka novoj, 15. uzastopnoj pobedi u svim takmičenjima.
Treći gol Partizana
Trostruka izmena
Trostruka izmena u Partizanu - Pavlović umesto Jojića, Štulić igra umesto Holendera, a Stevanović je u igri umesto Asana.
77' Rad je potpuno grogiran...
Igrači domaće ekipe su prosto grogirani, kao da jedva čekaju kraj meča.

Partizan dominira i nastavlja sa napadima iako vodi sa velikih 5:0.
72' Goooool!
Partizan vodi sa 5:0!

Strelac je Filip Stevanović. Suma ga je lepo proigrao, mladi igrač crno-belih neometan sa desetak metara iskosa sa desne strane nije mogao da promaši.
66' Goooool!
Suma, rezultat je 0:4!

Jović je sve uradio, dodao loptu napadaču Partizana koji je opredriblao nekoliko igrača i šutirao precizno u bliži ugao!

57' Dve izmene i u Partizanu
Reaguje i Stanojević, vrši dve izmene.

Suma je u igri umesto Natha, a Jović umesto Lazara Markovića.
54' Prilika za Rad
Dobar pokušaj Lazarevića sa desetak metara iskosa sa desne strane, bio je za malo neprecizan.
52' Trostruka izmena u Radu
Milan Milanović vrši trostruku izmenu.

Stanisavljević je ušao umesto Novakovića, Jovanović umesto Karaklajića, a Damnjanović je u igri umesto Busnića.
49' Goooool!
Rezultat je 0:3!

Sada je Natho sa gol aut linije poslao povratnu do Lazara Markovića, koji je sa desetak metara pogodio levi donji ugao - 0:3!
47' Šansa za Natha!
Umalo da Natho pogodi po drugi put! Sve je bilo dobro sem završnog udarca, ostaje 0:2.
Počelo je drugo poluvreme
Statistika prvog dela

Gol Holendera
Poluvreme na Banjici
Kraj prvog dela, Partizan zasluženo vodi sa 2:0.

Filip Holender centralna figura prvog dela susreta, dao je gol, imao još dve prilike. Rad je imao samo jednu priliku, ali je golman Popović krajnjim naporom sprečio da lopta uđe u mrežu.
Dva minuta nadoknade
Ustao je Holender, a sudija je odlučio da se igraju dva minuta nadoknade u prvom delu.
Drugi gol Partizana

42' Ukazuje se pomoć Holenderu
Da li mu je stradao skočni zglob?

Ukazuje se pomoć igraču Partizana.
41' Holender opet...
Nova prilika za Holendera, opet je dobio dobru loptu, ušao pred gol, ali se spetljao u poslednji čas, tačnije proklizao je.

Ostao je da leži na zemlji...
35' Gooooool!
Partizan vodi 2:0, strelac je Natho!

Lazar Marković je odlično centrirao iskosa sa desne strane, uputio je loptu po zemlji u srce kaznenog prostora, na pravom mestu bio je Bibras Natho, rutinski je poslao loptu u levi donji ugao - 0:2.
33' Šansa za Rad
Ilija Tučević je izvep prekid, ubacio loptu pred gol, Ciger je zahvatio loptu glavom, Popović je intervenisao u poslednji čas vrhovima prstiju...

Da li je lopta prešla gol liniju?
29' Novi pokušaj Partizana
Šutirao je iz prve Filip Holender, onako u trku, ali je golman Rada Kahriman ovog puta odbranio.
24' Strelac je Holender
Takuma Asano je sjajno proigrao Filipa Holendera, on je utrčao u kazneni prostor, šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane i pogodio dalji ugao - 0:1!

Šesti gol reprezentativca Mađarske ove sezone.
Goooooool!
Partizan je poveo!
21' Pokušao i Rad
Prvi udarac Rada u okvir gola Partizana, ali je Popović lako ukrotio loptu.
16' Šansa za Holendera
Dobra akcija Partizana, lopta je u kontri došla do Filipa Holendera koji je šutirao sa 16 metara, ali dosta traljavo, pa je golman Rada odbio loptu u korner.
13' Težak teren, blok za Markovića
Teren nije idealan, lopta odskače dosta neobično, tako je maločas osujećenja i dobra akcija gostiju, pošto je Nathu lopta neugodno odskočila na ivici kaznenog prostora.

Pokušao je prodorom i kapiten Partizana na ovom meču, Lazar Marković, ali je izblokiran.
9' Bez šansi na početku
Oba tima igraju sa dosta želje i agilnosti, vodi se borba za svaku loptu, ali još nema prave prilike za gol.
5' Solidan početak Rada
Rad je dobro počeo, trenutno su pred golom Partizana, traže pukotinu u odbrani gostiju.
Utakmica je počela
Izjave trenera
Aleksandar Stanojević je uoči meča rekao ovo:

"Uvek idemo na pobedu. Favoriti smo, ali oprezno ulazimo u ovaj meč. Respekt u svakom slučaju, poštujem kako igra Rad. Očekujem drugačiju utakmicu nego što je bilo u septembru", rekao je trener Partizana za Arenasport.

A trener Rada je rekao sledeće:

"Sve zavisi od Partizana. Bio bih zadovoljan da odigramo kao u nekim mečevima koje smo odigrali nedavno ovde, a izgubili, ali da sada bude pozitivan rezultat. Nisam vidivot nedeljom, ne znam koji će biti rezultat", našalio se Milan Milanović.
Meč počinje uskoro
Partizan daleko uspešniji
Kada je reč o dosadašnjim mečevima za bodove, Partizan je daleko uspešniji.

Na 46 utakmica, ima 39 pobeda, dva puta je slavio Rad, a pet puta je bilo nerešeno.
Igrači na klupi
Milan Milanović je na klupi ostavio sledeće igrače: Leković, Đorić, Tanović, Stanisavljević, Damnjanović, Jovanović, Gojković, Adžibaba, Banjić.

S druge strane, rezerve Partizana su: Gočmanac, Živković, Ostojić, Smiljanić, Jović, Stevanović, Suma, Terzić, Pavlović, Štulić.
Popović na golu Partizana
Trener Partizana Aleksandar Stanojević je izostavio kapitena Vladimira Stojkovića, na golu je Aleksandar Popović, čime je popunjeno mesto bonusa. To je jedina promena u odnosu na prethodnu meč u kom su pobedili Vojvodinu sa 2:0.

Zdravstvene probleme imali su Saša Zdjelar i Slobodan Urošević, otuda ih nema u protokolu.
U Humskoj je bilo 3:0 za Partizan
Prethodni put su se Rad i Partizan sastali 12. septembra 2020. na stadionu u Humskoj, tada su crno-beli slavili sa 3:0.

Poveli su autogolom Stoisavljevića, a u strelce su se upisali i Stevanović i Sadik.