4. kolo: Slovenija – Srbija 2:2 (0:2)

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Slovenijom rezultatom 2:2, u četvrtom kolu Grupe 4 Lige B Lige nacija.

Gnezda Čerin 48, Šeško 53 – Živković 8, Mitrović 35
  SLO   SRB
  2 : 2
Statistika utakmice

SofaScore.com
Kraj
Uprkos 2:0 na poluvremenu i dominantne igre, "orlovi" se iz Ljubljane vraćaju samo sa bodom. Kraj, 2:2.
90+3' Ređaju se napadi
"Orlovi" pritiskaju svim snagama, ali nema većih prilika. Još tri minuta igre.
Navijač ušao na teren
Nosio je zastavu Srbije. Ubrzo je odstranjen.
90+1' Rajković dobio crveni karton!
Zbog prigovora van terena naš rezervni golman mora da napusti klupu...
6 minuta nadokande

EPA-EFE/ANTONIO BAT
Slovenci tuku...
Mnogo oštrih faulova Slovenaca večeras. Ovog puta je "nagrabusio" Jović. Javne opomene su dobili Sikošek, Gnezda Čerin, Kurtić, Karničnik i Gorenc Stanković. Na drugoj strani "požuteo" je samo Grujić.
85' Još jedna izmena kod "orlova"
Račić menja Maksimovića.
85' Milenković nebu pod oblake
Čudna odluka Milenkovića da u izgradnji napada šute sa 25 metara. Lopta odlazi u gornji red tribina.
83' Jović...
Dobar centaršut Milinković-Savića, na loptu natrčava Jović, ali je glavom šalje oko metar od desne stative Jana Oblaka.
80' Ništa od penala
Pao je Mitrović u kaznenom, ali nije bilo ni govora o penalu. Centrira Tadić, ali lopta odlazi daleko od gola... Ređaju se napadi Srbije, ali su uglavnom jalovi.

Pao je minut kasnije i SMS, ali, opet, ništa od najstrože kazne...
78' Ponovo menja Cesar
Ulazi Kramer, izlazi Sikošek a menja ga Verbić.
76' Mirno...
Slovenija uglavnom ima loptu u nogama u ovim trenucima, a Srbija pokušava nešto preko kontri. U 76. minutu beležimo opasan napad Srbije koji se završio ne baš najboljim udarcem Radonjića sa ivice šesnaesterca.

AP Photo/Darko Bandic
68' Prilika za Mitrovića
Dosta povlačenja sada u kaznenom, ali ni govora o penalu. Tadić centrira, lopta ide direktno na Mitrovićevu glavu, ali je iskusni napadač loše zahvata. Od svega na kraju i faul u napadu.
65' Ulazi i SMS
Sergej Milinković-Savić menja Marka Grujića.
Šeško za 2:2
60' Sa jedne na drugu stranu
Zanimljiv centaršut Radonjić, ali Mitrović ostaje zamalo kratak u pokušaju da dođe do lopte. Sevnula je zatim kontra Slovenaca, ali Šeško šutira direktno u Milinković-Savića.

Kreće momentalno napad Srbije, ali Jović šutira sa distance pravo u Oblaka.
"Hoćemo pobedu" ori se u Ljubljani

58' Srbija u nokdaunu
Fudbaleri Srbije deluju pogubljeno u ovim trenucima. Slovenija ima inicijativu.
Gnezda Čerin za 1:2
57' Reaguje Stojković
Izlaze Lukić i Mladenović, u igri su Jović i Kostić.
53' Izjednačenje
Kurtić centrira, lopta leti kroz ceo kazneni i dolazi do Šeška, koji ostaje sam između dva igrača. Imao je dosta vremena da se namesti, a onda lako matira Milinković-Savića.

2:2.
51' Šutira Mitrović
Bez opasnosti po Oblaka. A, bio je i ofsajd...
48' Gol za Sloveniju
Šporar se prošetao po levom boku, pomalo traljavo centrirao, ali niko od defanzivaca Srbije nije uspeo da reaguje.

Lopta je nekako došla do Gnezde Čerina, koji je sa nekih deset metara neometano šutirao i matirao Milinković-Savića.

Slovenija smanjuje na 1:2
47' Maksimović dobio lakat u glavu
Čerin može da bude zadovoljan samo žutim kartonom. Lakat u glavu našeg veziste...
Počelo je drugo poluvreme
Jedna izmena u reprezentaciji Srbije: Izlazi povređeni Živković, strelac prvog gola, u igri je Nemanja Radonjić.

Dve izmene kod Slovenaca. Izlaze Zajc, Celar i Brekalo, ulaze Balkovec, Crnigoj i Sporar
Kraj prvog poluvremena
45+1' Udarac Milenkovića
Pokušao je naš defanzivac sa oko 30 metara, ali je samo uspeo da napuca protivnika. Korner za Srbiju izvodi Tadić, ponovo imamo gužvu pred Oblakom, ali Slovenci na kraju izbacuju loptu u aut.
Pogledajte Tadićevu majstoriju
42' Mirniji ritam
Slovenci su uspeli da umrtve ritam, a Srbija igra nešto obazrivije i povučenije. Bez prilika u poslednjih nekoliko minuta...
Mitrović za 2:0
39' Igraju se "Viktorije"
Opsada slovenačkog gola u ovim trenucima. Ubacivanja sa jednog na drugi kraj šesnaesterca, ali bez jasne šanse i udarca ka golu.
"Stožice" skandiraju
"Dušan Tadić, Dušan Tadić...".
35' Gooool! Mitrović!
Neverovatan dribling Tadića kojim je ostavio sebi prostora koliko je želeo, a onda savršen centaršut. Mitrović nebeskim skokom nadskače svakog igrača na terenu i matira nemoćnog Oblaka, koji je samo mogao da pogledom isprati loptu koja prolazi iza njegovih leđa.

2:0 za Srbiju!

30' Brani Vanja!
Ozbiljan udarac mladog Šeška posle nove polukontre Slovenaca. Namestio se na desnu nogu sa leve strane, ali je Milinković-Savić sjajno odbranio i skrenuo loptu u korner.

Posle udarca iz ugla nova šansa za Slovence, ali Celar ne uspeva najbolje da zahvati loptu.
24' Mitrović zakomplikovao
Imao je dugo loptu u nogama naš golgeter. Pokušavao je nešto da napravi sa levog boka, ušao je u kazneni protivnika, ali je na kraju iz nemoguće pozicije samo plasirao loptu ka golmanu Slovenije.
22' Milinković-Savić bez posla
Zakasnio je sa reakcijom Živković i oborio Cikošeka na 20 metara od gola Srbije.

Prekid je izveo Kuritć, ali je dobacio samo do živog zida.
18' Najbolji napad Slovenaca
Prošli su lako kroz sredinu, došli do kaznenog, ali odlična reakcija Mladenovića, koji večeras briljira na obe strane terena. Opasnost je otklonjena.
Gol Živkovića za 1:0
15' Dominacija Srbije
Živković i Tadić prave haos u odbrani Slovenaca. Mitrović ovog puta ne uspeva da dođe do centaršuta i pravi faul u napadu.

Potpuna dominacija "orlova" u prvih 15 minuta utakmice.
12' Opasan udarac Tadića
Lepa ideja Živkovića i Tadića iz slobodnog udarca. Ostavio je strelac prvog gola našem kapitenu loptu, on je gađao desne "rašlje", ali lopta ipak leti preko prečke.
Prvenac!
Ovo je prvi gol Andrije Živkovića za "A" selekciju nacionalnog tima. Dvadesetpetogodišnji krilni fudbaler se u međuvremenu vratio na teren, tako da deluje da povreda nije ozbiljnije prirode.
8' Gooool!
Driblao je sjajno Mladenović, namestio loptu na levu nogu, a onda sa ivice šesnaesterca poslao savršenu loptu za Andriju Živkovića.

Živković je požrtvovano "poleteo" na loptu i glavom je smestio iza leđa Jana Oblaka, ali je pritom dobio udarac u glavu i sada mu se ukazuje pomoć.
6' Brani Oblak
Prva prilika večeras. Mitrović je posle lukavog centaršuta Tadića uputio udarac glavom ka golu protivnika, ali je odlično postavljen bio Oblak.
4' Mirno
Ništa se značajno nije desilo u prva četiri minuta utakmice. Jedan obećavajući napad Srbije po levoj strani preko Mladenovića, ali bez opasnosti po Oblaka.
1' Utakmica je počela
Uživo: Ori se "Srbija, Srbija" u Ljubljani
Sa tribina se čuju srpski navijači koji skandiraju "Kosovo je srce Srbije". Reprezentativci će imati bučnu podršku sa tribina, kojih ima priblićno kao domaćih. Sjajna atmoasfera tokom intoniranja himne. Grmelo je "Bože pravde" u Ljubljani.