Nedelja, 12.06.2022.

19:54

Haland razbio Šveđane – Norveška opet pobegla Srbiji VIDEO

Fudbaleri Norveške pobedili su Švedsku rezultatom 3:2 u četvrtom kolu Grupe 4 Lige B Lige nacija i udaljili se od Srbije.

Izvor: LN

Autor: LN

Javad Parsa/NTB via AP

Norveška je zadržala prvu poziciju u grupi i sa deset bodova pobegla Srbiji, koja svoj meč protiv Slovenije igra od 20.45, na +4.

Norvežani su trijumfom pokazali da su brzo zaboravili kiks u Oslu u prošloj rundi, kada je bod odnela desetkovana Slovenija (0:0).

Prvi gol na utakmici pao je već u desetom minutu, a strelac je bio nezaustavljivi Erling Haland, od naredne sezone napadač Mančester sitija.

Nastavili su sa napadima Norvežani, pritiskali su skandinavskog rivala sa svih strana, ali promene rezultata nije bilo.

I Švedska je u nekoliko navrata pripretila u prvih 45 minuta, ali nijedna prilika nije bila previše opasna po Orjana Nilanda.

Na pauzu se otišlo sa 1:0, a onda je, već u 53. minutu, viđena prva velika zanimljivost.

Sorlot je pao nakon duela u šesnaestercu, sudija je otišao da se konsultuje sa VAR sobom i dosuđen je penal koji je realizovao Haland.

Selektor gostiju je posle drugog pirmljenog gola pripremio čak tri izmene, a to mu se ubrzo isplatilo.

Već u 62. minutu Kuluševski je pronašao usamljenog Forsberga, a on je uspeo da se namesti i izuzetnim udarcem sa distance matira golmana Norveške za 2:1.

Nada Šveđana, međutim, nije dugo trajala.

Norvežani su se primirili, konsolidovali, a onda ponovo napali – i to ubojito.

Haland je bio akter i kod trećeg gola svoje ekipe u utakmici, pošto je centaršutom savršeno pronašao Sorlota na drugoj stativi.

To je bio lak posao za napadača Real Sosijedada, koji je povisio na 3:1.

Drugo poluvreme bilo je produženo čak šest minuta, a to je Šveđanima dalu kakvu-takvu nadu.

Uspeli su da u 95. minutu preko Jokeresa postignu gol za 3:2 posle kardinalne greške Nilanda, ali nije bilo dovoljno vremena za čudo.

Sudija Osmers je nedugo zatim odsvirao kraj.