Argentina – Iran

Deseti dan Mundijala u Brazilu od 18 časova otvara duel Argentine i Irana. Argentinci će eventualnim trijumfom obezbediti prolaz u osminu finala, dok će Iranci pokušati da dobrim rezultatom poboljšaju poziciju u grupi F, ispred Nigerije i Bosne i Hercegovine.

Mesi 91'
  ARG   IRN
  1 : 0
Budite uz nas, za nešto više od sat vremena na programu je utakmica Nemačke i Gane
Kraj!
Argentina je pogotkom Mesija u 91. minutu pobedila Iran i plasirala se u osminu finala Mundijala u Brazilu.
Mesi u lošoj formi?
GOOOOOOL!!!! Mesi spasao Argentinu!
Ceo meč čekali smo da padne gol i dočekali smo ga u 91. minutu. Lionel Mesi prihvatio je loptu na nekih 22-23 metra od gola Irana, namestio je na levu nogu i karakteristično pogodio suprotni ugao gola Hagigija.
Nova šansa za Iran
Sjajna kontra Irana, Rezai je sa nekih 15 metara gašao suprotni ugao, Romero ponovo brani.
Hagigi ponovo brani, ovoga puta udarac Palasija.
Roho gađa sa desne strane, tri metra pored gola.
Sabelja, konačno?
Selektor Argentine Sabelja tek u 76. minutu napravio je prve izmene, umesto Aguera i Iguaina ulaze Palasio i Laveci. Njegov kolega sa druge strane odgovara i ubacuje Hejdarija umesto Šoaeija.
Dok su Iranci tražili prekršaj nad Tejmuranom, Di Marija je imao odličnu priliku, međutim šutirao je pravo u Hagigija.
Mesi ponovo iz slobodnjaka, lopta pogađa spoljni deo mreže.
Romero spasao Argentinu!
Aškan Deđagah imao je odličnu šansu kada je nadskočio Fernandesa posle ubacivanja sa desne strane, ali je Romero izbio loptu u korner kada su je već svi videli u mreži.
Iran igra mnogo otvorenije u drugom delu meča, Hajsafi proba sa distance, Maskerano ga blokira.
Hoće li sada?
Šta promaši Mesi?
Najbolji igrač Argentine krenuo je u karakterističan solo prodor, gašao sa nekih 16 metara, ali je njegov udarac prošao malo pored stative.
Iranci tražili penal
Sabaleta je uklizao Deđagahu koji je tražio najstrožu kaznu, ali je Mažić ispravno postupio i odmahnuo rukom. Kontakta je bilo, ali je desni bek Argentine pre toga uspeo da stigne do lopte.
Sjajna šansa za Iran!
Reza je glavom gađao sa nekih sedam metara posle centaršuta Hoseinija, Romero brani
Prvi pokušaj Argentine u drugom poluvremenu, Sabaleta šutira daleko pored gola.
Počelo drugo poluvreme
Mesi frustriran
Bez golova na poluvremenu
Kraj prvog poluvremena koje nije bilo preterano interesantno. Argentina je pokušavala protiv organizovane odbrane Irana, ali njihovi jalovi napadi nisu doneli ništa konkretno.
Novi korner, nova prilika za Argentinu
Ovoga puta Fernandes i ponovo preko prečke.
Iran uzvraća
Hoseini glavom sa pet metara, preko gola.
Claude G
Ako Iran uzme bod, alkohol i prasetina za sve!
Fali im 'Traktor'
Još jedna šansa u nizu
Ovoga puta Garaj. Šutira glavom preko gola sa tri metra, nakon novog ubacivanja Lea Mesija.
Nije zadovoljan
Mesi šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, preko gola.
El Grande...
'Crveni'
Roho skače posle kornera Mesija, lopta odlazi malo pored gola Irana.
Nova prilika za Aguera
Napadač Sitija dobio je loptu od Iguaina, ali njegov dobar šut brani Hagigi.
Argentina nastavlja sa napadima, Anhel di Marija šutira sa 18 metara preko gola.
Aguero upropastio kontru
Kontranapad Argentine poveo Di Marija, prosledio Mesiju koji je nastavio do Aguera na levoj strani, ali ga je loš prijem onemogućio da uđe u šansu.
Već toliko?
Velika šansa za Iguaina!
Napadač Napolija dobio je odličnu loptu sa desnog boka od Gaga, ali je u situaciji 1 na 1 šutirao pravo u golmana Irana.
Argentina preuzima kontrolu, najčešći organizatori akcija su Mesi I Di Marija.

Beta/AP Photo/Martin Meissner
Džime, ti li si?

Beta/AP Photo/Jon Super
Prvu ozbiljniju priliku za Argentinu imao je Aguero posle akcije Mesija I Sabalete, ali mu je lopta pobegla.
Argentina je pokušala po levom boku bez većeg uspeha, da bi Iran pripretio posle skraćenog kornera.
Uslovi
Igra se na stadionu Minerao u Belo Horizonteu, temperatura je 23 stepena, a vlažnost vazduha je 51 posto.
Meč je počeo!
Još malo o Masćeranu
Mažić na centru
Glavni sudija meča biće srpski arbiter Milorad Mažić, dok su mu pomoćnici Milovan Ristić I Dalibor Đurđević.
Nekoliko minuta do početka utakmice, kakva su vasa predviđanja?