Brazil – Meksiko

Ovo je prvi duel drugog kola Svetskog prvenstva, a Brazil i Meksiko će u direktnom duelu verovatno dati prvog učesnika osmine finala. U prvom kolu Brazil je savladao Hrvatsku 3:1, a Meksiko ekipi Kameruna 1:0.

Večeras počinje drugo kolo Svetskog prvenstva, otvara ga duel domaćina Brazila i Meksika, koji će nam verovatno dati prvog učesnika osmine finala.
Giljermo Očoa trenutno nema klub, pred Svetsko prvenstvo napustio je francuski Ažaksjo. Nema sumnje da će već noćas imati gomilu ponuda.

Beta/AP Photo
Ostanite sa nama
Hvala Vam što ste s nama pratili još jedan sjajan meč na Mundijalu. Nažalost, nedostajali su samo golovi. Nadamo se da će ih biti od ponoć, kada igraju Rusija i Južna Koreja.

Budite i tada uz Live Blog B92!
Podigrao cenu

KRAJ!
Meksiko je odoleo Brazilu, 0:0 na Kastelau u Fortalezi!
Igra se poslenji minut nadoknade vremena, 93.
Sombrero
Sjajna šansa i za Meksiko, fantastičan šut Himenesa iskosa iz kaznenog prostora, gađao je dalji ugao, ali je Cezar sjajno intervenisao i odgovorio Očoi.
Nova bomba Gvardada iz trka, opet levom nogom, opet za malo preko gola.
Marselo pada u kaznenom, Čakir odmahuje rukama. Himenes je stavio ruku na rame Brazilcu koji je jedva dočekao da padne.

Ruku na srce, ovo je možda bilo bliže penalu nego onaj faul koji je Brazil dobio protiv Hrvatske.
Opet Očoa
Neverovatni golman Meksika brani novi zicer, ovaj put Očoa je na gol liniji zaustavio šut Tijaga Silve glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca iz skraćenog kornera.
Erera menja i drugog napadača, umesto Dos Santosa, ušao je Raul Himenes, napadač meksičke Amerike.
Novi omaž Mojsu
Dos Santos ne koristi priliku, pogađa živi zid.
Faul Silve nad Čičaritom u opasnoj zoni, dobija žuti karton. Štoper PSŽ je napravio prvi faul na SP, posle 169. minuta u igri.
Salle
Red Hot Chili Peppers... Brazil je jedna precenjena marketinška obmana.
Odličan pas Bernara za Žoa na levu stranu, ispred njega je samo gol, ali on šutira daleko pored.
Neupotrebljiv
Džoker?
Menja i Erera, izlazi Peralta, a ulazi napadač Mančester Junajteda Havijer "Čičarito" Ernandes.
Brazil ima savršen učinak protiv timova iz KONKAKAF zone na SP, dobio je svih šest uz gol razliku 18:2.
Junak Meksika

Ooooočoaaaaaa!!!
Giljermo Očoa potaje noćna mora za Meksiko. Nejmar je imao novi zicer, najbolju šansu u drugom poluvremenu, šutirao je iskosa sa desne strane sa svega nekoliko metara od gola, ali je fantastični Očoa opet odbranio.
Skolari osvežava napad, izlazi nevidljivi Fred, menja ga Žo.
Brazil je bukvalno bezidejan protiv Meksika. Ako ne pobedi, sutra bi mogla da poraste kvota da Selesao osvaja Mundijal.
Vratite se...
Dugo su se Brazilci nameštali kod ovog slobodnog udarca, očigledno svesni koliko je teško da stvore gol šansu iz igre.
Dobar pokušaj Nejmara iz slobodnog udarca, ali za malo pored stative. Međutim, Očova bi verovatno i ovo odbranio da je išlo u okvir gola.
Hobotnica

Kanonada
Sada Erera šalje bombu ka golu Cezara, ali i ovaj šut ide preko gola. Meksiko mnogo opasniji od Brazila u nastavku meča.
Meksikanci i dalje opasni samo šutevima s distance, ali nikako da pogode okvir gola. Opet je Vaskes prebacio iznad prečke.
Brazil je samo jedan od prethodnih 25 mečeva na SP igrao bez golova.
Mnogo slabiji intenzitet meča u drugom poluvremenu.
Sjajan napad Brazila preko desne strane. Fantastičan dug pas Alvesa za Bernarda koji na drugoj stativi traži Nejmara, ali Rodriges interveniše na vreme.
Brazil ofanzivniji
Selesao će biti još ofanzivniji u nastavku meča. Luis Felipe Skolari je napravio izmenu na poluvremenu, umesto Ramiresa ušao je Bernar.
Čekaju gol

Obožava fudbal
Meč u Fortalezi prati i jedan od najboljih košarkaša današnjice, zvezda Los Anđeles Lejkersa Kobi Brajant.
RESTART
Počelo je drugo poluvreme duela Brazila i Meksika.
Brazil je dobio poslednja tri duela sa Meksiom na svetskim prvenstvima, ukupnom gol razlikom 11:0.
Do titule
FIFA traži izmenu, na poluvremenu ulazi Nišimura.
Budi deo prenosa
Učestvujte interaktivno u našem Live Blogu, šaljite komentare na sajtu ili poruke na tviteru na hashtag #b92brazil.
Statistika
POLUVREME
Nema golova nakon prvih 45 minuta u duelu Brazila i Meksika. Brazil je imao dve sjajne šanse, ali je Giljermo Očoa odbranio šuteve Nejmara (sa gol linije) i Paulinja.

S druge strane, Meksikanci su dva puta dobro gađali sa ivice kaznenog preko Erere i Vaskesa, ali oba puta je lopta išla za malo pored i preko gola.
Fantastični Očoa!
Neverovatna šansa za Brazil, ali ostaje 0:0. Giljermo Očoa je opet bio junak Meksika, odbranio je zicer Paulinju nakon fenomenalne asistencije Tijaga Silve grudima.
Meksiko nije dobio nijedan od 17 duela sa bivšim šampionima sveta, izgubili su 13.
Nova opasnost po gol Cezara, nakon prodora Kvardada sa leve strane, Vaskes sa ivice kaznenog gađa donji desni ugao, ali lopta za malo prolazi pored gola.

Igra se veoma brzo sa obe strane, Marselo pokušava sa distance, ali slab šut.
Stefan
Nejmar je bar 10x bolji igraè kada igra za reprezentaciju, nego kada igra u Barsi. Uživanje je gledati ga.
Meksiko je dobio samo jednu od 11 utakmica na Svetskim prvenstvima u duelima sa južnoameričkim timovima. Savladao je Ekvador 2002. godine.
33'
Nastavljaju se naleti Brazila, vremešni Markes ima dosta problema sa Nejmarom.
Eh, da je tu Ronaldo...
Gol šansa
Brazil je propustio najbolju šansu na utakmici. Novi nalet Brazila, ovaj put centaršut Alvesa sa desne strane, Nejmar sjajno skače, ali fantastična parade Očoe koji loptu izbija praktično sa gol linije.
Najbolja šansa za Meksiko, Erera je fantastično šutirao sa 20-ak metara, Cezar je intervenisao vrhovima prstiju, ali sudije nisu dodelile korner za El Tri.
Frizer
Meksiko se konačno oslobodio pritiska domaćina, Peralta je uleteo u kazneni prostor i napravio pometnju, ali Cezar nije bio ugrožen.
Brazil opet opasan nakon centaršuta sa leve strane, Fred odlično spušta loptu glavom Ramiresu, ali je on u ofsajdu.
Brazil je dobio poslednjih deset mečeva, a na njima je prosečno postizao 3,3 gola, a primio samo tri.
Brazil forsira napade po levoj strani, preko Nejmara, ali zvezda Barselone loptu uglavnom prima suviše daleko od kaznenog prostora Meksika.
Brazil preuzima control nad mečom, već nekoliko ozbiljnih napada, Meksikanci imaju problema kada lopta uđe u kazneni prostor.
Brazil je poslednji poraz na svom terenu doživeo 2002. godine od Paragvaja, od tada je odigrao 38 mečeva kod kuće.
Sjajna šansa za Brazil, ali je Fred bio u ofsajdu nakon dodavanja Oskara sa leve strane.

жњ
Ljudi previše olako shvataju Meksiko, poslednji meè ovih timova je dobio Meksiko za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.
Veliki pritisak Meksikanaca u prvih pet minuta, Brazil još uvek nije video kako izgledao Očoa izbliza.
Meksiko prvi preti, dva opasna centaršuta u kazneni, ali štoperi Brazila čiste.
Formacije

START
Počeo je duel Brazila i Meksika u Fortalezi.
Formacije
Jedna izmena u Brazilu u odnosu na meč sa Hrvatskom, nema povređenog Hulka, a zamenio ga je Ramires. Meksiko sa istih 11 kao i protiv Kameruna.
Ovo je 33. međusobni duel dva tima. Brazil ima 12 pobeda više uz gol razliku 71:36.

U poslednjem okršaju, na Kupu konfederacija prošle godine, Brazil je slavio 2:0, golovima Nejmara i Žoa.

BRA   MEX
  0 : 0
Sastavi:
Brazil (4-2-3-1): Cezar – Marselo, Luiz, Silva, Alves – Paulinjo, Gustavo – Ramires, Oskar, Nejmar – Fred

Meksiko (3-1-4-2): Očoa – Moreno, Rodriges, Markes – Vaskes – Lajun, Gvardado, Erera, Agilar – Dos Santos, Peralta
Sudije
Pravdu Brazilcima i Meksikancima deliće sudijska trojka iz Turske. Glavni sudija je kontroverzni Čunejt Čakir, a pomagaće mu Bahatin Duran i Tarik Onun. Četvrti sudija je Norvežanin Sven Odvar Moen.