Tehnopolis

Petak, 27.05.2011.

14:18

Otkaz za izvršnog direktora Microsofta?

Najveći investitiori i akcionari kompanije Microsofta žele momentalnu smenu Stiva Balmera na poziciji izvršnog direktora ove kompanije.

Izvor: Bozza Bench

Default images

Vreme je da podnese ostavku i da prepusti rukovođenje firme nekom ko će Microsoft povesti u bolju budućnost, zahtev je jednog od najvećih investitiora kompanije Greenlight Capital.

Trenutnog direktora Microsofta, predstavnici najvećeg akcionara ove kompanije su uporedili sa Čarli Braunom, likom iz Snoopy crtanih filmova koji konstatno pati od nedostatka sreće.

Njegov problem je što se zaglavio u prošlosti, smatraju oni. Dozvolio je konkurenciji da preteknu Microsoft na mnogim poljima gde bi Microsoft po prirodi stvari trebao da bude lider: pretraga interneta, softver za mobilnu komunikaciju, tablet računari, društvene mreže.

Da stvari budu gore, njegov odgovor na ove greške je angažovanje ogromnih resursa kako bi pronašao način da se izvuče iz ovih problema, tvrde u kompaniji Greenlight Capital. Dokaz za ove tvrdnje je i pad vrednosti najveće svetske softverske kompanije na tržištu kapitala koga je po prvi put posle 15 godina pretekao IBM, a prošle godine je to učinio i Apple.

U međuvremenu Balmer je postao svestan loše pozicije Microsofta na mobilnom tržištu i svih propusta koji štete imidžu kompanije i njenog slabljenja na tržištu. To se tokom prošle godine odrazilo i na izostanak njegovih bonusa.

Inače, Balmer je drugi najveći akcionar Microsofta sa 4% vlasništva ili 333 miliona akcija. Ballmer je nasledio Gejtsa na mestu izvršnog direktora 2000. godine u vreme kada je Microsoft počeo da stagnira sa rastom vrednosti kompanije.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

24 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: