Težak poraz Lajovića od 279. igrača sveta

Dušan Lajović poražen je od Borne Goja u prvom singl meču polufinalnog duela Dejvis kupa između Srbije i Hrvatske.

Izvor: MT

Petak, 03.12.2021.

18:10

Trenutno 279. igrač sveta je slavio posle preokreta, 4:6, 6:3, 6:2 i tako doneo možda i ključni poen svojoj reprezentaciji.

Lajović je dobro igrao samo u drugoj polovini prvog seta – sve ostalo nije bilo na nivou 33. tenisera na ATP listi.

Delovao je Gojo na startu meča kao da je Top 10 teniser, a ne tek 279. igrač planete.

Doduše, da se stekne takav utisak pomogao je i Duci, koji je igrao jako pasivno, stegnuto i već u drugom gemu je izgubio servis.

Bio je Gojo blizu duplog brejka ubrzo, međutim, Lajović je u petom gemu stavio do znanja da prvi set nije gotov.

Hrvat je pri rezultatu 4:2 i 40:0 naprasno stao, a naš teniser je stigao do velikog preokreta – vezao je 13 poena i u tom periodu ne samo da je vratio, nego je napravio još jedan brejk.

Lako je u svom servis gemu stigao do dve set lopte, iskoristio je prvu i posle 42 minuta poveo sa 1-0 (6:4) u setovima.
Početak drugog seta bio je potpuno isti kao i prvi – Lajović je grešio, a Gojo lako stigao do breka i 3:0.

Imao je šansu i za dupli brejk, ali posle velike borbe Duci je uspeo da se izvuče, a potom i sam zada udarac rivalu.

Stigao je do dve brejk lopte, kod prve je pogrešio, ali ne i kod druge – to je učinio Gojo, te se Lajović vratio i u II set.

Nije mnogo trajala radost srpskog tima i navijača, pošto je već u narednom Lajović duplom greškom dopustio ribrejk. Novog povratka nije bilo, a drugi set je pripao Goju (6:3) posle 45 minuta igre.

Nastavio je u istom ritmu i u odlučujućem setu, oduzeo dva puta servis Lajoviću i tako sebi "utabao" put ka pobedi.

Nije Duci uspeo ni u jednom gemu da bude blizu povratka u meč, te je Gojo slavio pobedu i doneo vrlo verovatno ključni poen Hrvatskoj u ovom polufinalu.

Sledi duel Novaka Đokovića i Marina Čilića, u kojem je srpski as veliki favorit, a ako bude bilo potrebe, igraće se dubl, u kojem su Mate Pavić i Nikola Mektić još veći u odnosu na Novaka i Nikolu Ćaćića.