LE, 6. kolo: Braga – Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su u gostima sa Bragom 1:1 (0:0) i plasirali se u nokaut fazu Lige Evrope.

Galeno 52 (p) – Katai 70 (p)
  SCB   CZV
  1 : 1
Kraj utakmice!
Zvezda ide u osminu finala Lige Evrope!

Ludogorec i Mitjilend su odigrali 0:0 i Zvezda ide u osminu finala.
90+4' Ben čuva loptu
Faul na sredini terena i Zvezda može da predahne.
90+3' Borjan spasao Zvezdu!
Odbranjen udarac glavom sa pet metara, koji je išao u donji levi ugao!
90+2' Brani se Zvezda
Braga baca sve karte unapad, sve čiste fudbaleri Zvezde.
Još četiri minuta u Bugarskoj
Igra se 92. minut.
Nadoknada
Igraće se još pet minuta u Portugalu.
U Bugarskoj 90. minut
I dalje je 0:0.
90' Tri kornera zaredom za Bragu
Čisti Dragović svaki put.
Kakav Start Rodića
Ulazi u šut sa sedam metara! Kakva intervencija.
89' Udara Braga
Zvezda se brani, napeto u Portugalu.
86' Brani se Zvezda
Grčevito. Potpuna inicijativa Brage.
83' Još izmena
Izlazi Vitinja, ulazi Gonsales. Izlazi i Leit, ulazi Pijazon.
82' Lako Borjan
Bio je to centaršut, pročitao je Borjan i uhvatio loptu.
81' Žuti za Dragovića
Sada dobra prilika za Bragu. Slobodan udarac sa 20 metara.
Gol Kataija

77' Izašao Katai
Umesto njega Krstičić. Umesto Pankova Degenek.
U Bugarskoj i dalje 0:0
Ludogorec – Mitjilend 0:0 u 76. minutu.
71' Promene u Bragi
Umesto Medeiroša ulazi Mineiro, izlazi Andre Orta ulazi Ruis.
70' GOOOOL!!!
Aleksandar Katai rutinski realizuje penal za 1:1.
Pankov se žali na povredu
Dobio je jači udarac i čeka se da izađe kako bi Katai izveo penal.
67' Penal!
Leit je zakačio po licu Pankova i to je penal!
65' Izmena u Bragi
Francisko Mura umesto Galena.
Izašao i Srnić
Ušao Ben.
62' Dvostruka izmena
Izlaze Gobeljić i Živković, ulaze Gajić i Pavkov.
Glupost Gobeljića i gol Galena
60' Sada Zvezda napada
Nema sada šta da se čeka. Katai je izveo loše korner, a onda izgubio loptu.
Nema golova u Razgradu.
54' Orta pored gola
Konfuzija u odbrani Zvezde. Orta gađa pored gola.

Zamalo nokaut.
52' Gol – Zvezda gubi!
Galeno realizuje penal.
51' Penal!
Marko Gobeljić je igrao rukom posle skoka, neshvatljiv potez.

Bio je korner i Gobeljić je podigao ruku u skoku.
51' Mirno na startu drugog poluvremena
Ista slika – Braga će imati loptu i napadati, a Zvezda čeka kontre i brani se.
46' Počelo je drugo poluvreme
Nastavlja se meč na Munisipalu.

Kraj prvog poluvremena
Rezultat prvog dela igre je 0:0.

Isti je rezultat i u Razgradu, gde igraju Ludogorec i Mitjilend.
Žuti za Kataija
Oštar start na sredini terena i javna opomena u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.
Nadoknada
Još dva minuta u prvom poluvremenu.
40' Pokušaj Ivanića
Katai dribla trojicu, pronalazi Ivanića na ivici kaznenog, koji je hteo da plasira loptu u donji desni ugao, ali to brani Mateus.
38' Nespretni Borjan
Udarac Galena išao je u ruke Borjanu, kom ispada lopta i domaćin dobija korner.
36' Prvi žuti karton
Leit nagazio Srnića i "požuteo".
Šut Kange
33' Sudija svirao faul – zanimljiva odluka
Umesto kornera. Rodića je izblokirao Oliveira, lopta je izašla van terena, pa je nakon toga Rodić nagazio igrača Brage i sudija je umesto kornera pokazao da je to faul.
Ludogorec se drži
U Bugarskoj 0:0, trenutno je 30. minut.
28' Braga traži penal
Rodić u skoku ruši Ortu u kaznenom, ali sudija samo odmahuje rukom.
23' Bilo je opasno
Orta odlaže sa leve strane na ivicu kaznenog, gde je usamljen bio Medeiroš, ali je loše šutirao i lako hvata Borjan.
20' Nešto mirniji deo igre
Zvezda "smiruje" agresivnu Bragu.
14' Katai iz kornera na gol
Mateus jedva vadi loptu iz gola. Bilo je nezgodno.
13' Kanga zamalo!
Prvo je Ivanić našao Kataija, koji fintira i gađa levom nogom, ali je izblokiran.

Kanga šutira sa 20 metara u donji levi ugao, ali to dobro brani Mateus!
12' Još jedna odbrana
Brani još jedan udarac, ovoga puta Oliveire. Bio je to volej udarac iskosa sa desne strane koji je išao u donji desni ugao.
11' Sjajni Borjan!
Brani šut Kouta sa deset metara! Išao je u donji desni ugao, sjajno to skida kapiten Zvezde.
A u Bugarskoj...
Mitjilend od samog starta "sabija" Ludogorec. Već imaju tri šuta na gol i konstantno napadaju.
10' Zvezda se brani
Braga ultra-ofanzivna, Zvezda u bloku, za sada štoperi čiste sve.

Vezisti ulaze u sredinu i u liniju i pomažu odbrani.

Živković čeka kao najistureniji loptu ako "pukne" kontra.
8' Živković zamalo
Dobija loptu u prostor i nije uspeo da je zakači i izađe 1 na 1 sa golmanom Brage.

Bila bi to stopostotna prilika.
4' Bomba Medeiroša
Zalama sa desne strane u sredinu, gađa sa 20 metara veoma jako i lopta odlazi pored gola. Rodić je okrenuo leđa, nije izašao u blok.
4' Korner za Bragu
Posle centaršuta iz slobodnog udarca nakon faula Dragovića, lopta se odbila na desnu stranu, Ivanić blokira centaršut i to je prvi korner za Bragu.

Opasnost je otklonio Rodić.
2' Sudija upozorava Dragovića
Oštar start nad Vitinjom na 30 metara od gola. Ništa od javne opomene, tek je počela utakmica.
1' Počela je utakmica
Zvezda igra za nokaut fazu Lige Evrope.
Povredio se Njegoš Petrović na zagrevanju
Slavoljub Srnić startuje.

Sastavi
Braga: Mateus – Kouto, Silva, P. Oliveira, Leite – Musrati, Horda, Galeno – V. Oliveira, Horta, Medeiroš.

Crvena zvezda: Borjan – Pankov, Dragović, Eraković, Rodić, Gobeljić – Petrović, Kanga, Katai, Ivanić, Živković.
Sećamo se i ranijeg duela
Da se podsetimo prvog meča – pobeda Zvezde 2:1
Kad smo već kod Miloša...
Do početka utakmice ostalo je još više od sat i po vremena. Do tada, možete ubiti vreme čitajući najave Miloša Simanovića za ovu utakmicu.

Salcburg ili Atina?

Ima li Zvezda novog Purovića?

Stanković "kopira" Razgrad i Herning

Oprez u Portugalu: Dan "D" – Zvezda u prednosti FOTO

Zvezdu u Bragi bodri najmanje 1.000 navijača FOTO/VIDEO
Izveštavaćemo sa lica mesta
Na stadionu Munisipal de Braga, u popularnom Kamenolomu, nalazi se novinar B92.net Miloš Simanović.

On će nam javljati šta se dešava na stadionu i izveštavati nas o bitnim događajima.
U isto vreme igraju Ludogorec u Mitjilend
Uporedo ćemo pratiti meč iz Razgrada, gde se sastaju otpisani Ludogorec i Mitjilend.

Crvenoj zvezdi je bod dovoljan za nokaut fazu, bez obzira na rezultat u Bugarskoj, gde se sastaju Ludogorec i Mitjilend.

Ako Mitjilend slavi, a Zvezda odigra nerešeno, Zvezda je prva, a Mitjilend drugi, dok ako Zvezda odigra nerešeno, a Mitjilend ne pobedi, Zvezda je prva, a Braga druga.

Crveno-beli ako pobede Bragu automatski su prvi u grupi, dok ako u Portugalu izgube, a Mitjilend pobedi, takmičenje u Evropi će nastaviti u Ligi konferencija, pošto će završiti na trećem mestu.

Poslednji scenario je poraz Crvene zvezde u Portugalu i da Mitjilend ne pobedi, tako će šampion Srbije u nokaut fazu Lige Evrope sa drugog mesta.