1/8 finala: Remi u Pireju, pobede Leverkuzena i Šahtjora

U poslednjem terminu osmine finala Lige Evrope odigrana su tri meča, na kojima su zabeležene dve pobede i jedan remi.

El Arabi 54 – Neto 67
  OLY   WOL
  1 : 1
Kraj!
Pobede Leverkuzena i Šahtjora, remi u Pireju.
Ušli smo u nadoknadu
88' Rendžers – Leverkuzen 1:3
88' Prelep gol Bejlija!
Fenomenalni potezi supertalentovanog Leona Bejlija! Najlepši potez na utakmici, bez premca.
85' Sve manje vremena za promenu rezultata
Osim prilike Aranguisa, ni jedna na sva tri meča u poslednjih deset minuta.
75' Rendžers – Leverkuzen 1:2
73' Volfsburg – Šahtjor 1:2
75' Rendžers prepolovio zaostatak!
Edmundson je bio najviši u kaznenom prostoru Levrekuzena i glavom je smanjio prednost protivnika na 1:2. Podsetimo, Edmundson je bio krivac jedanaesterca u prvom poluvremenu.
73' Šahtjor ponovo vodi!
Ukrajinci vraćaju prednost na svoju stranu! Antonio je smestio loptu u prazan gol nakon što je Kastels odbrano fenomenalan udarac iz slobodnjaka.
67' Leverkuzen duplirao prednost!
Ofanziva se isplatila Nemcima. Aranguis je natrčao na jednu odbijenu loptu, a onda je poslao pored golmana Rendžersa, koji nije ni "trepnuo".
67' Olimpijakos – Vulverhempton 1:1
67' Vulverhempton izjednačio!
Pedro Neto je ušao u 46. minutu, a dvadesetak minuta kasnije zatresao je mrežu protivnika! Izuzetan gol, ali i uz pomoć živog zida protivnika.
63' Bez previše zanimljivosti
Žuti karton za Stefena iz Volfsburga i ulazak Leona Bejlija u ekipu Leverkuzena... Ništa zanimljivije na tim mečevima.
60' Vulvsi neprestano prete
Od primanja gola, Vulvsi su dvaput zapretili za pet minuta. Žota i Himenes su bili zamalo neprecizni.
55' Prva odbrana golmana Leverkuzena
Dobru loptu je dobio Morelos, namestio se i šutirao, ali je Hradecki odbranio. Prvi udarac u okvir gola za domaćina, ali ostaje 0:1.
54' Olimpijakos – Vulverhempton 1:0
54' Olimpijakos poveo sa igračem manje!
Munjevita kontra Pirejaca i mat u tri poteza. El Arabi se sjajno kretao i na kraju ostao sam pred golom Vulvsa za vođstvo svoje ekipe.
Volfsburg – Šahtjor 1:1
48' Izjednačenje u Volfsburgu!
Odmah po početku drugog poluvremena Volfsburg dolazi do izjednačenja protiv Šahtjora. Strelac je Bruks posle kornera.
Počelo je drugo poluvreme
Wolfsburg promašio penal u 45+2!
Poluvreme!
Dva gola u prvih 45 na tri utakmice, jedan crveni karton i jedan promašen penal.
Rendžers – Leverkuzen 0:1
37' Vodi Levrekuzen
Posle uspešno izvedenog jedanaesterca poveo je Leverkuzen protiv Rendžersa. Čista situacija u kaznenom prostoru i igranje rukom jednog od defanzivaca domaćina, te lak posao za Simona Marčinjaka posle gledanja VAR tehnologije.
Semedo isključen!
29' Crveni za Olimpijakos!
Ruben Semedo je bio jedan na jedan sa Dijogom Žotom, koji je krenuo u karakteristične driblinge. Semedo kao da nije hteo da napravi faul, ali je ipak srušio Žotu kao poslednji igrač odbrane i dobio direktan crveni karton.
28' Leverkuzen dominira, ali uzalud
Za sada se nisu isplatili napadi Leverkuzena. Naspram nijednog šuta fudbalera Rendžersa sa druge strane stoji četiri, ali gola nema. Nemci imaju i 77% poseda lopte.
24' Prečka Masurasa
Odlična prilika za Olimpijakos, najbolja na meču. Masuras je pogodio prečku, ali se ispostavilo da je on svakako bio u ofsajdu
19' Žuti karton u Glazgovu
Vezista Rendžersa Kamara dobija prvu javnu opomenu zbog prejakog starta na protivnika.
Volfsburg – Šahtjor 0:1
17' Prvi gol pao u Volfsburgu
Domaćin gubi od Šahtjora pogotkom Moraeša, koji se najbolje snašao posle nespretne reakcije odbrane nemačkog kluba.
7' Bez prilika na startu
Miran početak, što na tribinama jer nema publike, što na terenu. Bez prilika za sada.
Utakmice su počele
Postave: Olimpijakos – Vulverhempton
Dobro došli!
Terminom od 21.00 biće odigrane poslednje, neodložene utakmice osmine finala Lige Evrope.

U prvom terminu pobede su ostvarili Mančester junajted, Bazel i Bašakšehir, dok su utakmice Sevilja – Roma i Inter – Hetafe odložene zbog koronavirusa.