NBA: Denver – Portland 121:113 (1-0)

Košarkaši Denver Nagetsa poedili su Portland Trejlblejzerse 121:113 i poveli 1-0 u polufinalu Zapada NBA plej-ofa.

32:32, 26:23, 35:29, 28:29
  DEN   POR
  121 : 113
Kraj – Denver je poveo protiv Portlanda
Nagetsi su na krilima Jokića savladali Blejzerse 121:113 u prvom meču polufinala Zapada NBA plej-ofa.

Srbin je postigao 37 poena uz 9 skokova, 6 asistencija, 3 ukradene lopte i 2 blokade.
12' Tri slobodna za Karija
Serija promašaja s obe strane, a potom nerezonski faul Mareja nad Karijem prilikom šuta za tri poena, ali bek Portlanda pogađa samo jedan penal na 47 sekund pre kraja – 121:113
10' Lilard se trudi, ali Jokić je nerešiva enigma
Mini-serija Mareja i Lilarda, ali Portland nema rešenje za Jokića koji nastavlja da skuplja poene sa penala – 121:112
9' Jokić na 35 poena
Jokić vrši pritisak na Harklesa i izbacuje ga iz igre (šesti faul), a onda pogađa oba slobodna bacanja i stiže do 35. poena tri minuta pre kraja meča – 115:105
8' Jokić u centru pažnje
Jokić je svuda po terenu – prvo blokira šut Aminuta, pa gubi loptu, pa asistira Mareju, dok s druge strane Kanter skuplja poene – 113:104
7' Jokić održava Denver na 10+
Serija promašaja s obe strane, dobra odbrana Denvera, Bizli poentira nakon ofanzivnog skoka za maksimalnih +13, a posle koša Mekoluma, Jokić postiže novi koš na asistenciju Mareja – 111:98

6' Bezobrazan faul Mekoluma nad Jokićem
Jokić se zaleteo na polaganje, ali ga je zaustavio Si Džej Mekolum bezobraznim i namernim udarcem u lice. Sudije su posle pregledanja snimka svirale namernu ličnu, Srbin pogađa oba penala, a napad realizuje Plamli zakucavanjem posle ofanzivnog skoka – 107:96
5' Sjajna "rampa" Kolinsa, Jokić spasava stvar
Jokić je brzim dodavanjem pokrenuo kontru Nagetsa 3 na 1, ali Kolins sjajnom blokadom zaustavlja Bartona na obruču. Stvar spasava Jokić dobrom odbranom nad Kanterom.
Nema šale – Jokić opet na terenu
4' Portland se vraća
Važna trojka Karija, a potom sjajna odbrana Tarnera koji blokira Milsapa, nakon čega Lilard sa dva koša u nizu polovi zaostatak Portlanda – 101:96
3' Jokić odmara za završnicu
Počeo je poslednji period, Jokić odmara na otvaranju odlučujuće četvrtine. Hud pogađa novu trojku, Lilard je siguran sa penala, ali Bizli ubacuje dve trojke u nizu i Denver je opet na +10 – 99:89
Kraj III četvrtine – 93:84
Nikola Jokić je izdominirao u trećoj četvrtini sa 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije (ukupno 29p, 8sk, 5as) za vođstvo Nagetsa od devet razlike pred odlučujući period – 93:84
12' Lenard ne može da obuzda Srbina
Rezervni centar Portlanda uspeva da zaustavi Jokića samo faulovima, a on pogađa penale – 91:82
10' Jokić diktira igru Denvera
Nemaju rešenja Blejzersi za Jokića – on skače, pogađa, asistira – dva sjajna proigravanja Srbina za dva koša Herisa i eksploziju na tribinama – 89:80
On je naše blago
8' Jokić pogađa i levom i desnom
Jokić dominira u trećem kvartalu, dva uzastopna koša Srbina (ukupno 25 poena) ostavljaju Denver na odstojanju – 82:73
Ovo se nije sviralo Voriorsima
Milsap promašuje oba penala, a onda sudija sviraju Kregu četvrti faul nad Lilardom prilikom forsiranog šuta beka Portlanda. Ovakve reakcije odbrane Voriorsa protiv Rokitsa nisu sankcionisane faulovima

.

Photo by Matthew Stockman/Getty Images
6' Pametna igra Jokića
Nagetsi su "stegli" odbranu na Jokiću, ali Srbin inteligentnim potezima dobija slobodna bacanja, dok s druge strane Lilard je često na penalima, a Marej trojkom dodatno oslobađa Nagetse pritiska – 78:67
5' Jokić režirao beg Denvera na +10
Jokić posle promašaja kupi loptu, pa pronalazi Krega koji pogađa novu trojku za prvu dvocifrenu razliku na meču – 73:63
4' Trikola!
Novi koš Kantera, ali Jokić ubacuje treću trojku na meču, potom poentira i Marej i Denver se konačno malo "odlepio" – 70:63
3' Jokić poentira
Heris ubacuje trojku, Kanter polaže u reketu, ali mu Jokić uzvraća – 65:61
2' Penali na otvaranju II poluvremena
Harkles poentira za Portland, a potom slobodna bacanja realizuju Marej i Lilard za nastavak egala – 60:59
Barkli o Jokiću i Kanteru: Oni su kao balerine
Čarls Barkli pohvalio je kretanje Nikole Jokića i Enesa Kantera nakon što su postigli po 14 poena u prvom poluvremenu.

"Ova dvojica imaju najbolji rad nogu u ligi. Oni su kao balerine. Gledajte snimke kako oni igraju",
savetovao je Barkli mladim centrima.

Poluvreme – 58:55
Oba tima su na preko 52% šuta iz igre. Denver serijom 11:4 preokreće za vođstvo na poluvremenu – 58:55

Jokić je postigao 14 poena (6/9 iz igre, 2/4 trojke) uz 3 skokova te po 2 asistencije i ukradene lopte i jednom blokadom.
11' Milsap u seriji
Žestok ritam oba tima, Milsap se raspucao, novi koš postiže i Jokić za preokret Denvera, ali Mekalum poravnava – 55:55
9' Trikolaaaaa!
Lilard ubacuje novu trojku, Jokiću ne prija ovako brz ritam, ali pogađa drugu trojku na meču – 50:51

8' Lilard je nezaustavljiv
Jokić asistira Bartonu za trojku, potom su se Nagetsi prekombinovali, a Lilard u tranziciji pogađa trojku sa skoro 10 metara – 45:49
7' Nagetsi slabo brane reket
Novi poeni Portlanda iz rekete, polaže i Kolins, a potom pogađaju Lilard i Kanter za novo vođstvo gostiju dok je Jokić u međuvremenu promašio trojku – 46:42
5' Denver izjednačio
Pojačali su Nagetsi odbranu posle tajm-auta Melouna, te poenima Morisa i Bartona poravnavaju rezultat – 40:40
5' Jokić se vratio u igru
Srbin prvi put na parketu u II četvrtini, odmarao je od finiša prve.
3' Portland poveo bez Lilarda, Mekaluma i Kantera
Uprkos tome što su Lilard, Mekalum i Kanter na klupi, Portland preokreće rezultat. Dve trojke Huda i dva slobodna bacanja za preokret u Koloradu – 40:36
Džamal i Nikola u akciji
Kraj I četvrtine – 32:32
Kolins poravnava za potpuni egal posle prvih 12 minuta tokom kojih odbrane nisu postojale – 32:32

Mekalum i Kanter predvode Portland sa po 10 poena, Marej i Milsap imaju isti učinak u Denveru, dok je Jokić na 9 poena, 2 skoka, te po asistenciji i ukradenoj lopti.
11' Odbračun Jokića i Lilarda
Lilard pogađa trojku posle tajm-auta, s druge strane odgovara Jokić sa dosta osećaja nakon igre leđima u reketu. Lilard ubacuje novu trojku, ali mu Jokić opet odgovara – 32:30
9' "Run and gun" u Koloradu
Sjajna košgeterska serija oba tima u Pepsi centru, odbrane skoro da ne postoje, Mekalum se raspuca u ekipi Portlanda, ali Marej sa dva uzastopna koša diktira ritam Nagetsa – 28:24
8' THREEEEEEEKOLA!
Jokić postiže prvi koš na meču, pogađa trojku za Denver, ali Mekalum odgovara sa dva uzastopna koša – 20:20
Turčina boli rame
Nakon drugog koša u Denveru, Kanter se uhvatio za rame sa bolnom grimasom, dobro mu je došao minut pauze koji su tražili Nagetsi.
7' Asistencija Jokića, Kanter odgovara
Marej trojkom i Milsap sa dva koša, drugo je bilo zakucavanje na asistenciju Jokića stiže do +6, ali gosti odgovaraju istom merom –preko Mekaluma i Kantera za povratak u egal –15:14
3' Dobar start Denvera, Jokić još bez poena
Brzo igraju Nagetsi na startu meča, nekoliko odličnih akcija Milsapa, dok s druge strane iz rekete poentira Kanter – 8:5
Počeo je meč u "Pepsi centru"
"Er-bol" Jokića u prvom napadu, ali onda sjajna odbrana posle koje Marej pogađa trojku – 3:0
Kanter ipak igra
Turski centar Enes Kanter zvanično je prijavljen za ovaj meč, štaviše, počeće ga u startnoj postavi iako se samo dan uoči meča žalio na bod u ramenu koje je povredio u poslednjem meču serije sa Oklahoma Sitijem. Videćemo koliko je Turčin spreman za sudar sa Jokićem.
U četiri ovosezonska međusobna susreta, Nagetsi su slavili tri puta, a jedini trijumf Blejzersi su ostvarili u meču u kojem je Majkl Meloun odmarao svoje nosioce igre Džamala Mareja, Pola Milsapa i Nikolu Jokića.
Denver je pre samo dva dana eliminisao San Antonio Sparse u seriji sa sedam mečeva, dok je Portland imao skoro sedam dana odmora nakon impresivne igre protiv Oklahoma Siti Tandera (4-1).