ABA: Crvena zvezda - Budućnost 97:54

Košarkaši Crvene zvezde su osvojili šampionsku titulu u ABA ligi pobedom nad ekipom Budućnosti u petom meču finalne serije plej-ofa.

18:13, 29:8, 27:16, 23:17
  CZV   BUD
  97 : 54

Zvezda je šampion ABA lige i vraća se u Evroligu!
Zvezda polako privodi utakmicu kraju
Dobrić za +42!
Rivers za +40!
Čović za +39!
Rivers za +36!
Kraj za Cirbesa
Centar Zvezde je najpre napravio prekršaj nad Vilijamsom, a potom dobio i tehničku grešku, sakupio je ukupno pet ličnih i morao je da se preseli na klupu.
Tehnička Šehovića
Danilo Nikolić je uspeo da inicira pet poena Budućnosti i smanji zaostatak na 33 poena.
Beron za +38!
Faje za +35!
Konačno...
Posle niza "izolacija" napada Budućnosti, jedan je prošao - Džekson se provukao kroz odbranu Zvezde, pogodio preko Odža i iskoristio dodatno slobodno bacanje - 57:27.
Beron za +33!
Davidovac za +31!
Zvezda povećava prednost
Drugo poluvreme je započeto faulom Lazića, Šehović je ubacio trojku, a potom je Faje izgubio loptu. Ipak, krilni centar Zvezde se iskupio, trojkom u sledećem napadu, a potom je i Davidovac upisao tri poena, košem uz faul Barovića - 53:24.
Nestvarno
Indeks korisnosti košarkaša Zvezde je na poluvremenu iznosio 62, dok je u istom statističkom parametru Budućnost zabeležila -1
Šou-tajm Boriše Simanića!
Simanić pokazao talenat, Rivers klasu, Čović iskustvo
Spektakularne partije u prvom poluvremenu pružili su Boriša Simanić, Kej Si Rivers sa po 10 poena i Filip Čović sa 6 poena, uz 4 asistencije.

Na drugoj strani, vredan pomena je samo Noris Kol, sa 9 poena.
Kraj poluvremena, velika prednost Zvezde!
Dva tajm-auta je potrošio Milan Tomić u poslednjem minutu, ali njegovi puleni nisu uspeli da organizuju dobar poslednji napad.

Za nešto manje od šest sekundi Kol nije uspeo da pogodi, pa se na veliki odmor otišlo sa 47:21!
Četvrta lična za Bitadzea!
Ponovo kombinacija Simanić-Odžo, Bitadze je napravio svoj četvrti faul, a centar Zvezde je realizovao jedno slobodno bacanje.

Ogromnih +26 za Zvezdu - 47:21!
Peta blokada pa pet poena Riversa!
Simanić je zalepio šut Klarka, a kompletna petorka Zvezde, u kojoj nije bilo ni plejmejkera ni centra, potpuno je udaljila od prilike za koš sve igrače Budućnosti.

Najvećih +23 doneo je Rivers, svojom novom trojkom - 44:21!

Već u sledećem napadu je upisao još dva poena za +25 - 46:21!
+20 za Zvezdu!
Rivers je iskoristio fizičku prednost i položio za maksimalnih 20 poena razlike za domaće.
Četvrta blokada igrača Zvezde!
Treća blokada u seriji za Zvezdu!
Posle Dobrića i Simanića blokadu je zabeležio i Odžo, usledio je promašaj Dobrića u šutu za tri poena, a potom je dosuđena tehnička greška klupi Zvezde.

10:0 serija Zvezde uz tri blokade u nizu - 39:20!
Boriša iznad oba obruča!
Kakvi potezi mladog igrača Zvezde!

Najpre je na obruču izblokirao Klarka, a potom ubacio alej-up na dodavanje Čovića!

Velikih +17 za Zvezdu - 37:20.
Atleticizam na obe strane, Zvezda na +15!
Najpre je Džekson pogodio preko Čovića, a potom je Simanić nastavio sjajnu partiju, akrobatskim šutem je upisao dva poena i iznudio prekršaj, za +12.

Sledeći napad Budućnosti je okončan blokadom Dobrića nad Kolom, a impuls iz odbrane je iskoristio Kej Si Rivers, ubacio je trojku za 35:20!
Čović pogodio bacanje, +11 za Zvezdu
Sve radi Simanić
Mladi krilni igrač Zvezde je video da se Odžo lepo pozicionirao, uputio mu je pravovremeni pas, a Vilijams je dozvolio koš protivniku, uz prekršaj, koji je Odžo realizovao za novih +10, 28:18.
Dva faula Bitadzea za minut!
Mladi centar Budućnosti je dobio dva prekršaja za manje od minut, a zbog ukupno tri je morao van igre. Vredi napomenuti da Barović već ima dva.

Prostor u reketu je iskoristio Simanić za lep prodor, ali je morao poene da zaradi sa linije slobodnih bacanja - 25:18.
Sevaju trojke!
Drugu deonicu je otvorio Čović, sjajnim prodorom, a zatim je Ognjen Dobrić faulirao Kola. Njegova dva pogođena penala su vratila razliku na pet poena, ali sve do šuta Boriše Simanića za 23:15.

Ipak, višak u igri, posle pokušaja igrača Zvezde da ukradu loptu, iskoristio je Kol i ubacio novu trojku - 23:18.
Kol ubacio trojku, Budućnost se vratila na -5
Na ulasku u poslednji minut Džekson je pogodio za dva, a odgovorio je Lazić, trojkom iz mesta.

Kol se vratio na parket, pokušao da odigra sa Bitadzeom, reprezentativac Gruzije je nekako uspeo da se iskobelja iz zagrljanja Cirbesa i iznudi koš uz faul, ali je dodatno slobodno bacanje promašio, ali je lopta ostala u posedu gostiju.

To je bio treći prekršaj nemačkog centra.

Kol je ubacio trojku za 18:13, što je rezultat sa kojim se otišlo na prvi odmor.
Za rubriku verovali ili ne
Bitadze je pokupio skok posle očajnog pokušaja Lazića, pretrčao ceo teren, pritom se saplitao, ali je na kraju uspeo da iznudi prekršaj Cirbesa, njegov drugi i da pogodi samo jedno slobodbo bacanje.

U sledećem napadu, Lazić je izgubio loptu, potom se Džekson okliznuo, Čović pokušao da dođe do lopte, ali je zajedno sa njom otišao u aut.

Za četiri sekunde, koliko je ostalo za napad, Gordić je uspeo da napravi bar pet, šest koraka i upropasti ionako već katastrofalan napad Budućnosti.
Drugi faul Norisa Kola
Po tajm-autu Repeše Gordić se ponovo zaleteo na kompletnu odbranu Zvezde, iznudio je prekršaj Cirbesa, ali je realizovao samo jedno slobodno bacanje. Usledio je dug napad Zvezde i polaganje Lazića, na drugi obruč, za 15:5.

Noris Kol je zaradio drugu ličnu grešku i morao je na klupu.

Sukobio se sa Čovićem, koji mu je najpre izbio loptu iz ruku, a bivši košarkaš Majamija je potom reagovao i laktom pogodio u bradu Čovića.
Čovićeva trojka, Zvezda na +9!
Posle dva katastrofalna poteza, Klarka sa jedne i Cirbesa sa druge strane Čović je ostao usamljen na šutu za tri poena i pogodio za 13:4!
Čović protutnjao kroz odbranu Budućnosti
Plejmejker Zvezde je meč počeo sa klupe, ali je odmah po ulasku na teren upisao poene, za 10:4.
Iznenađenje - četiri poena u dva napada
Dugo je Zvezda gradila napad posle tehničke klupi Budućnosti, na kraju je Maik Cirbes ostao pod obručem sa Edvinom Džeksonom i lepo realizovao priliku, da bi potom "u leđa" odbrani domaćih utrčao Nemanja Gordić i ubacio prve poene.
Tehnička za klupu Budućnosti!
Za pet minuta košarke - dva koša, "cigle" i "er-bolovi"
Posle tri minuta - koš za Budućnost
Četiri napada je propustila gostujuća ekipa, a posle faula u napadu Majkla Odža pogodio je Erl Klark.
Trojka Fajea!
Utakmicu je pogotkom iz šuta van linije za tri poena otvorio Mohamed Faje, usledila su tri prazna napada na obe strane, a koji sekund predaha ekipe su dobile posle faula u napadu Filipa Barovića.
Konačno je počela utakmica!

Crveni tepih za igrače Zvezde

Dobar glas daleko se čuje, a loš - još dalje...
Igrači Budućnosti se vratili na parket!

Saopštenjem se oglasila Budućnost
Opširnije u posebnoj vesti na ovom LINKU.
Obratio se i Branko Lazić
Kapiten košarkaša Zvezde Branko Lazić je apelovao na navijače da nijedan predmet ne bude ubačen u teren jer će u suprotnom biti prekinuta utakmica.

Koja, uzgred budi rečeno, nije ni počela, a trebalo je u 19.00.