Zvezdu čeka "paklen" start Evrolige

Evroliga je objavila raspored za tekuću sezonu 2019/20 u kojoj Crvena zvezda kreće od gostovanja u Atini 4. oktobra.

SNIzvor: B92
Podeli
Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©
Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Crvena zvezda se vratila u Evroligu osvajanjem ABA lige u sezoni 2018/19, a svoj prvi "povratnički" meč odigraće protiv Panatinaikosa u OAKA Areni.

Prvi meč pred svojim navijačima crveno-beli će igrati protiv Fenerbahčea Željka Obradovića, koji se ovog leta žestoko pojačao.

Ni narednih pet kola Zvezdi neće biti lako, pošto im sledi gostovanje Makabiju, pa dočekuju Barselonu.

Zatim idu na noge Anadolu Efesu, a onda stiže Himki, pa u sedmom kolu dočekuju Real iz Madrida.

Čitav raspored za narednu sezonu Evrolige možete videti OVDE.

Ligaški deo takmičenja traje do 10. aprila, a termini za plej-of su od 21. aprila do 6. maja.

Fajnal-for Evrolige sledeće godine će se održati u Kelnu od 22. do 24. maja.

Kompletan raspored Zvezde:
1. kolo (4. oktobar) Panatinaikos – Crvena zvezda
2. kolo (10. oktobar) Crvena zvezda – Fenerbahče
3. kolo (17. oktobar) Makabi – Crvena zvezda
4. kolo (25. oktobar) Crvena zvezda – Barselona
5. kolo (29. oktobar) Efes – Crvena zvezda
6. kolo (31. oktobar) Crvena zvezda – Himki
7. kolo (7. novembar) Crvena zvezda – Real Madrid
8. kolo (15. novembar) Crvena zvezda – ASVEL
9. kolo (19. novembar) Alba – Crvena zvezda
10. kolo (21. novembar) Žalgiris – Crvena zvezda
11. kolo (28. novembar) Crvena zvezda – Valensija
12. kolo (5. decembar) Armani – Crvena zvezda
13. kolo (12. decembar) Crvena zvezda – Baskonija
14. kolo (18. decembar) CSKA Moskva – Crvena zvezda
15. kolo (20. decembar) Crvena zvezda – Olimpijakos
16. kolo (27. decembar) Zenit – Crvena zvezda
17. kolo (2. januar) Crvena zvezda – Bajern Minhen
18. kolo (10. januar) ASVEL – Crvena zvezda
19. kolo (15. januar) Crvena zvezda – Žalgiris
20. kolo (17. januar) Crvena zvezda – Alba
21. kolo (23. januar) Barselona – Crvena zvezda
22. kolo (31. januar) Crvena zvezda – Efes
23. kolo (5. februar) Crvena zvezda – Panatinaikos
24. kolo (7. februar) Himki – Crvena zvezda
25. kolo (21. februar) Crvena zvezda – CSKA Moskva
26. kolo (27. februar) Baskonija – Crvena zvezda
27. kolo (4. mart) Fenerbahče – Crvena zvezda
28. kolo (6. mart) Crvena zvezda – Makabi
29. kolo (12. mart) Real Madrid – Crvena zvezda
30. kolo (20. mart) Crvena zvezda – Armani
31. kolo (24. mart): Olimpijakos – Crvena zvezda
32. kolo (27. mart): Crvena zvezda – Zenit
33. kolo (3. april): Bajern Minhen – Crvena zvezda
34. kolo (10. april): Valensija – Crvena zvezda