Petak, 07.11.2014.

17:37

Za Žorića ne važi 'silazna putanja'

Košarkaši Barselone savladali su Fenerbahče Ulker u četvrtak, ali je rezultat mogao biti drugačiji zahvaljujući očajnim reakcijama sudija.

Barselona je slavila rezultatom 80:78, zadržala maksimalan učinak, a najvećem rivalu u grupi nanela drugi poraz u četiri utakmice.

Najveću grešku sudijska trojka Lamonika-Boltauzer-Koromilas napravila je sredinom druge četvrtine, kada je Barseloni poništen čist pogodak.

Posle ukradene lopte kontru je istrčao Bred Oleson i uspeo da položi loptu pored Gadloka, kada je Luka Žorić blokirao pokušaj, ali se videlo da je ona već odavno imala kontakt sa tablom.

Ipak, Katalonci su napravili veliku seriju u trećoj četvrtini i uspeli da je iskoriste i slave u derbiju četvrtog kola Evrolige.