Fudbal 1

6.5.2024.

23:00

Ludilo u Francuskoj – sedam golova i čudesan preokret Liona u Lilu

Fudbaleri Liona na spektakularan način slavili su na gostovanju kod Lila (4:3), u meču 32. kola francuske Lige 1.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Olimpik, za koji je 68 minuta odigrao i Nemanja Matić, na ovom susretu je maltene konstantno bio u zaostatku, ali je u finišu stigao do preokreta i tri boda.

Lion je tako drugu rundu zaredom savladao pretendenta za Ligu šampiona. Nakon Monaka (3:2), pao je i Lil.

Nakon prvog poluvremena uopšte nije izgledalo da će epilog biti ovakav, pošto su domaći vodili golovima Bafodea Diakitea u 21, odnosno Edona Žegrova u 37. minutu.

Olimpik je uzvratio u 66. minutu preko Saida Benrame, da bi do izjednačenja stigao u 82, kada je Malik Fofana zakucao loptu u mrežu Lukasa Ševalijea.

Nije mnogo trajala radost Liona, pošto je Lil opet do prednosti došao u 85. minutu, kada je Diakite ponovo, drugi put na susretu, savladao Antonija Lopeza.

I kada je delovalo da Lion ne može da se vrati opet, došlo je do potpunog preokreta na "Pjer Moroj" stadionu.

Najpre Aleksandr Lakazet pogađa u 88, a onda i Mama Balde u drugom minutu nadoknade za veliko slavlje gostiju.

Lion je sedmi na tabeli sa 47 bodova, dok je Lil četvrti sa 55 poena.