Košarka 160

28.4.2024.

4:58

Uzalud tripl-dabl Jokića – Lejkersi izbegli "metlu"! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Los Anđeles Lejkersa, 119:108, četvrtu utakmicu prve runde plej-ofa Zapadne konferencije.

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

* Grafika: Sofascore

Lejkersi su uspeli da smanje na 3-1 u seriji, koja se sada vraća u Denver gde će Nikola Jokić i saigrači imati drugu meč loptu.

Sofascore

Džoker je odigrao sjajnu utakmicu, upisao je tripl-dabl, ali ovoga puta nije bilo mnogo raspoloženih u timu i Nagetsi nisu uspeli da preokrenu.

Jokić je utakmicu završio sa 33 poena, 14 skokova, 14 asistencija, iz igre je šutirao 10-20, a sa linije za slobodna bacanja 11-11.

Marej je podbacio šutirajući iz igre 9-23, dok je Gordon imao 3-7. Takođe, nikakav doprinos klupe nisu imali aktuelni šampioni.

Kod Lejkersa su briljirali Lebron Džejms i Entoni Dejvis. Lebron je imao 30 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Dejvis 25 poena, 23 skoka i šest asistencija.

Odlično su odigrali i Dianđelo Rasel, odnosno Ostin Rivs, ubacivši obojica po 21 poen.

“Copy-paste” tako bi moglo ukratko da se opiše prvo poluvreme četvrte utakmice plej-of serije između Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsa.

Kao i tokom prvog, drugog i trećeg okršaja, i u četvrtom je ekipa Lejkersa imala prednost posle 24 minuta igre. Izabranici Darvina Hema su kontrolisali utakmicu, a na poluvremenu su imali +13, 61:48.

Jokić je imao 15 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je kod Lejkersa najefikasniji bio Dejvis sa 17 poena i 11 skokova.

Očekivao se odgovor Denvera u trećoj četvrtini, kao što je slučaj bio u prethodnim utakmicama, međutim, nije se dogodio u meri u kojoj je bilo potrebno.

Odigrala je ekipa Majka Melouna nešto bolje, ali se zaostatak nije mnogo istopio, te su Lejkersi imali +11 pred poslednjih 12 minuta igre.

Aktuelni šampioni jednostavno nisu bili u ritmu i kada su Lejkersi otišli na +19 bilo je jasno da će uslediti prvi poraz (106:87). Denver je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Naredna utakmica igra se u noći između ponedeljka i utorka u 4.00.

KRAJ!

Pobeda Los Anđeles Lejkersa, odnosno poraz Denver Nagetsa u četvrtoj utakmici!

05:02

05:00

48' Denver će izgubiti

Ono što je bilo izvesno poslednjih minuta, sada će se i desiti. Lejkersi imaju +11 na 40 sekundi do kraja meča.

Marej je promašio šut.

04:51

47' Poslednja dva minuta

Džamal Marej smanjuje na -8, 111:103.

Džejms uskače u reket i polaže loptu, 113:103.

Na 1:25 do kraja utakmice, Jokić ponovo pogađa uz faul, 113:106.

Rivs je pogodio na isteku napada, 115:106.

04:48

45' Denver u problemu

Jokić je smanjio na -12, ali vremena je sve manje, 107:95.

Lebron Džejms poentira za dva, 109:95. Nikola Jokić ponovo poentira, ovoga puta uz faul Dejvisa. Pogodio je bacanje, 109:98.

04:45

04:43

43' Denver pred porazom

Dianđelo Rasel je pogodio trojku za +19, 106:87.

Eron Gordon je smanjio na -17, a potom Kej-Si-Pi na -15, 106:91.

04:38

Lebron je bio ljut što Hem nije uzeo čelendž.

04:38

41' Sada tajm-aut Meloun

Lejkersi su ponovo na +15, 99:84. Tajm-aut Meloun.

Trojka Poupa, 99:87. Dejvis poentira, 101:87.

04:33

40' Evo ga Marej

Koš Džamala Mareja sa poludistance, 95:84. Jokić je upisao tripl-dabl, trenutno je na 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Tajm-aut Darvin Hem.

Lebron na drugi obruč, 97:84.

04:30

38' Mučenje na startu 4/4

Denver ne može da porodi koš. Na drugoj strani Lebron poentira za +15, 95:80.

Marej je promašio polaganje, njegova loša igra.

Sada Džamal pogađa, 95:82.

04:26

37' Počela je poslednja deonica

Lebron je pogodio oba slobodna, 93:80.

Votson je promašio zicer, nakon čega je i Džejms promašio šut od tablu.

Promašaj Džamala Mareja.

04:20

36' Još 12 minuta igre!

Denver je uspeo da smanji zaostatak, ali minimalno. Lejkersi kontrolišu utakmicu, imaju dvocifrenu prednost i videćemo kakav ćemo epilog dobiti.

Jokić ima 25 poena, 11 skokova i devet asistencija.

04:13

34' Zakucavanje Portera

Jokiću fali jedna asistencija za tripl-dabl, 80:72.

Trojka Torijana Prinsa. Tajm-aut Meloun, 84:72.

04:07

32' Bude se Nagetsi

MPJ je pogodio trojku, zatim je KCP ukrao loptu i Darvin Hem je zatražio tajm-aut, 77:67.

Lebron je promašio trojku.

Gordon je pogodio jedno od dva slobodna, 77:68.

04:06

04:05

31' Ponovo Jokić!

Uz zvuk sirene pogađa Nikola Jokić, 72:61.

D-Lo uzvraća istom merom, 75:61.

04:04

30' Trojka Jokić

Odmah posle tajm-auta poentira srpski košarkaš, 70:58.

Rivs je zaboravljen u kontranapadu, 72:58.

04:01

03:57

29' Slaba igra Denvera

Hrkljuš na početku treće četvrtine, na obe strane. Dosta promašaja i slabih napada.

Jokić nije uspeo da poentira dva puta iz reketa.

Dejvis poentira za +15, 70:55.

03:56

27 Trojka Portera

MPJ smanjuje na -12, međutim, Dejvis na drugoj strani pogađa za +14, 67:53.

03:54

26' Poentira Marej

Iz okreta sa poludistance, 61:50. Hačimura završava na obruču, 63:50.

Marej sada nije uspeo da pogodi sličan šut.

03:39

03:37

Poluvreme

Slično poluvreme kao u prve tri utakmice. Lejkersi non-stop vode, Nagetsi su u zaostatku na poluvremenu, a da li će isti ishod biti u drugom poluvremenu, odnosno da li ćemo videti preokret Denvera... sačekaćemo da vidimo.

Jokić ima 15 poena, osam skokova i šest asistencija. Kod Lejkersa je najefikasniji Dejvis sa 17 poena i 11 skokova.

03:34

24' Poslednji minut prvog poluvremena

Marej je pogodio jedno slobodno bacanje, 59:48.

Dejvis zakucava za +13, 61:48.

03:28

22' Tajm-aut

Entoni Dejvis poentirao je uz faul. Dodatno bacanje izvešće posle tajm-auta, 54:44. Pogodio je Dejvis, 55:44.

Porter je promašio otvorenu trojku.

Džejms pogađa iz okreta, 57:44.

Jokić poentira uz faul, 57:47.

03:27

21' Jokić kreće

Novi poeni za Nikolu, 50:41. Jokić ima 12 poena, do kraja poluvremena je ostalo nešto manje od četiri minuta.

Dejvis pogađa, 52:41.

Trojka Portera juniora, 52:44.

03:24

03:24

20' Serija Rivsa

Trojka, pa dvojka za +9 Lejkersa, 46:37.

Nagetsi su stali u ovom trenutku, vezali su nekoliko loših napada.

Rivs je ubacio oba slobodna bacanja, 48:37.

Jokić je ubacio oba penala, 48:39.

03:21

18' Jokić se vratio na parket

Hačimura je u srcu reketa spustio loptu u koš, 39:32.

Koldvel-Poup poentira sa poludistance, 39:34.

Pogodak Torijana Prinsa, 41:34.

03:15

03:15

17' Čelendž Melouna

Sudije su pokazale da je lopta za Lejkerse, nakon što je lopta izašla u aut, međutim, Džamal Marej je tvrdio da je posle njegovog dodavanja Dejvis dodirnuo loptu.

Zbog toga je Meloun zatražio čelendž, 37:32.

Neuspešan, lopta je za Lejkerse.

03:13

16' Sjajan protok lopte

Odlično je išla lopta u napadu, usledila bi i dva lagana poena, ali Votson je fauliran. Mladi igrač pogodio je oba slobodna, 33:30.

Džejms je naslonio zicer na tablu, 35:30.

03:12

15' Trojka Rasela

D-Lo pogađa šut van linije 7,24, 33:25.

Džamal Marej uz faul, pogodio je i dodatno slobodno bacanje, 33:28.

03:07

14' Težak pogodak Gordona

Iz koraka unazad za -5, 30:25.

Lejkersi iz dva pokušaja ne uspevaju da poentiraju, a potom i Braun maši trojku.

03:06

03:02

12' Kraj prve četvrtine

Jokić već ima 8 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Lejkersi su u prednosti posle dvanaest minuta, 28:23.

03:00

11' Završnica prve četvrtine

Lebron Džejms posle ofanzivnog skoka donosi +7 Lejkersima, 28:21.

Loš minut za Nagetse, bez poena, što je domaćin iskoristio.

02:53

9' Nagetsi u zaostatku

Kej-Si-Pi poentira sa poludistance, 21:16.

Dejvis je promašio otvoreni šut, njegov prvi. Marej je promašio zicer.

Rivs pogađa, njegov šesti poen, 23:16.

02:52

Ono njegovo

02:50

Akrobatski koš Mareja.

02:50

7' Lebron na snagu

Unosi loptu u koš Džejms, 17:12.

Lebron je potom odigrao i dobru odbranu iz koje je usledila kontra u kojoj je poentirao Rivs, 19:12.

02:46

6' Trojka Hačimura

Japanac pogađa otvoren šut iz čoška, 13:10.

Uzvratio je MPJ zakucavanje, 13:12.

Poentira Dejvis, 15:12. Idemo na tajm-aut.

02:45

4' Prvi poeni za Jokića

Na asistenciju Džamala Mareja, 6:4. Rivs je promašio iz slične pozicije, a potom Marej pogađa od tablu, na drugi obruč, 6:6.

Dejvis naslanja loptu na tablu, 8:6.

02:43

2' Tvrd početak utakmice

Jokić je promašio šut sa jedne noge, a potom je Rivs bio neprecizan u šutu za tri poena.

Gordon je postigao prve poene za Denver, a zatim Dejvis poentira, 4:2.

02:37

1' Počela je utakmica

Prvi napad imaju LA Lejkersi!

Rasel je promašio prvi šut na utakmici, na drugoj strani MPJ i Jokić nisu uspeli da probace loptu kroz koš.

01:44

Očekuje se dobra atmosfera u "Kripto areni".

01:42

Zagrevanje.

01:39

Koliko poena očekujete od Jokića?

01:38

Dobro došli!

Pred nama je četvrta utakmica između Lejkersa i Nagetsa.

Ekipa Majka Melouna želi da završi posao, dok bi domaćin da se obruka i da izbegne novu metlu. Svakako, očekuje nas još jedna zanimljiva utakmica.