Subota, 16.03.2019.

10:20

"Kralj" odmarao, dabl-dabl Nurkića, poraz Kokoškova

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa poraženi su na gostovanju protiv Detroit Pistonsa sa 111:97.

Izvor: PT

Photo by Jonathan Daniel/Getty Images

Lebron Džejms nije igrao na ovoj utakmici i Lejkersi nisu imali šanse protiv ekipe Pistonsa, koja se nalazi u fenomenalnoj formi.

Detroit je do pobede predvodio Andre Dramond sa 19 poena i 23 skoka, Lengston Gelovej je ubacio 23, dok je Redži Džekson meč završio sa 20.

U poraženom sastavu Mekgi je postigao 20 poena i imao je 13 skokova, Kaldvel-Poup je ubacio 17, odnosno Režon Rondo 15 poena.

Pistonsi imaju skor od 35 pobeda i 33 poraza, dok su Lejkersi na 31/38. Košarkaši Portlanda slavili su na gostovanju protiv Nju Orleans Pelikansa sa 122:110.

Centar iz Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić za 22 minuta na terenu ostvario je dabl-dab 11 poena i 12 skokova, dok je Blejzerse do trijumfa predvodio duo Mekalum/Lilard sa ukupno 47 poena.

Za Nju Orleans sjajan meč odigrao je Džulijus Rendl, koji je postigao 45 poena, uz 11 skokova i 20/34 iz igre. Košarkaši Finiks Sansa poraženi su na gostovanju od Hjuston sa 108:102.

Ekipa Igora Kokoškova držala se odlično na utakmici, ali je u poslednjoj četvrtini popustila i Hjuston je ostvario 43. pobedu. Džejms Harden je bio odličan sa 41 poenom, devet skokova i 11 asistencija.

Pratili su ga Gordon (19p), Haus (18p) i Kapela (14p i 11sk). U poraženom sastavu Buker je postigao 29, Ubre 22, a Ejton 17 poena. Od ostalih utakmica, Šarlot Hornetsi su pobedili Vašington Vizardse (116:110), Milvoki Baksi su bili bolji od Majami Hita (113:98), San Antonio Sparsi su savladali Njujork Nikse (109:83), dok su Los Anđeles Klipersi porazili Čikago Bulse (128:121).