Sreda, 20.01.2021.

20:50

Mitroviću i Matiću "mrvice" – Junajted opet na vrhu!

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u Londonu posle preokreta Fulam sa 2:1 u 19. kolu Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Mitroviću i Matiću
EPA-EFE/Adrian Dennis

Pobedonosni gol postigao je Pol Pogba u 65. minutu, baš kao i na nedavno gostovanju Barnliju, kada je takođe bio junak.

Ekipa Olea Gunara Solskjera nastavila je sa odličnim partijama i sada je ponovo na prvom mestu sa 40 bodova.

Junajted se tako vratio na čelo tabele – ima dva boda više od Sitija i Lestera, ali i meč više od gradskog rivala.

Naši fudbaleri Aleksandar Mitrović i Nemanja Matić nisu se naigrali i na terenu su bili tek u samom finišu.

Fulam nije uspeo da se približi mirnoj zoni. Trenutno su 18. sa 12 bodova, četiri manje od Barnlija.

Utakmica nije mogla na bolji način da krene za domaće, pošto je Ademola Lukman već u 5. minutu postigao gol.

Njemu je u prazan prostor na sjajan način loptu poslao Angisa, ovaj ju je prihvatio, imao vremena da razmisli, i pogodio drugi ugao gola koji čuva De Hea.

Junajted je sporo započeo meč i tek je u 21. minutu zapretio. Zapretio, a onda i poveo.

Bruno Fernandeš je prvo pogodio stativu, da bi se nekoliko desetina sekundi kasnije, Portugalac našao na boku, centrirao, Areola loše reagovao, a sve to lepo ispratio Edinson Kavani i pogodio.

Junajted je nekoliko minuta kasnije mogao do potpunog preokreta, međutim, Areola je bio oprezan posle šuta Bruna Fernandeša iz daljine.

Do kraja poluvremena, gosti su pokušavali uglavnom glavom posle centaršuteva, ali Marsijal i Megvajer nisu bili precizni.

Drugi deo bolje je započeo Fulam, koji je prvi zapretio i to preko Lukmana, kome je loptu na povratnu ostavio Loftus-Čik.

Delovalo je da se Fulam uspešno brani, međutim, Junajted je do novog gola stigao na individualni kvalitet.

Pol Pogba je u 65. minutu uspeo da uputi savršeno precizan udarac slabijom levom nogom i postigne gol.

Ubrzo je i Kavani imao šansu da možda i reši meč, ali je Areola sjajno reagovao.

Do kraja susreta najbolju šansu za Fulam nije iskoristio Loftus-Čik, kome je De Hea odbranio šut. Promene rezultat više nije bilo, a najbliži golu bio je Mitrović u nadoknadi vremena.

Fulam naredni meč igra protiv Brajtona, dok se Junajted sastaje sa Šefildom.