Spektakl: Devet golova u Renu, Brest sve bliži Ligi šampiona

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/federico pestellini / panoramic

Na stadionu u Renu viđeno je čak devet golova, gosti su slavili sa  5:4 (1:2).

Brest je sa ova tri boda načinio veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona, dok Renu ostaje borba za plasman u Evropu.

I da sve bude uzbudljivije, gosti su do pobede stigli duboko u nadoknadi, u 97. minutu golom Lilijana Brasijea.

Sam početak bio je vatren, u rasponu od četvrtog do 11. minuta videli smo tri gola.

Arno Kalimuendo je golovima u četvrtom i devetom minutu doneo prednost Renu od 2:0, da bi u 11. Stiv Muni smanjio na 2:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, ali je kanonada golova viđena i u drugom delu.

Autogolom Omarija u 48. i golom Martina Satrijanija u 54. minutu, Ren je sve okrenuo na svoju stranu (2:3).

Kada je Mahdi Kamara u 64. pogodio za 2:4 činilo se da će gosti slavili, ali Ren se nije predao.

Dva minuta kasnije Belgijanac Artur Teate je smanjio na 3:4, da bi u 79. Ren stigao do izjednačenja golom Martina Terijea.

Ranije tokom dana, Nica je kao gost slavila protiv Strazbura sa 3:1 (1:1) protiv Strazbura.

Novom pobedom, Nica je nastavila trku za plasman u Ligu šampiona, dok je Strazbug poražen 13. out od starta sezone.

Tuluz je takođe stigao do pobede na strani i to protiv Lorijena, koji je sada u jako teškoj poziciji, sa 26 bodova je na pretposlednjem mestu.

Poslednjeplasirani Klermon se još ne predaje, ovog puta pred svojim navijačima pobedili su Rems sa 4:1.

Teoretski, još imaju šanse, ako ostvare sve pobede do kraja, ali svakako, sve će zavisiti i od učinka rivala u borbi za opstanak Lorijena, meca i Avra.