Fudbaleri Kelna sve su bliži seobi u popularnu Cvajtu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Torsten Silz/dpa

U sudaru sa Majncom, ekipom koja se takođe bori za opstanak, "jarčevi" su kao gosti odigrali nerešeno 1:1 i sada samo teoretski mogu da se nadaju da će ostati u eliti.

Majnc je stigao do 28. boda, oni su sada 16. na tabeli i uz Keln i otpisani Darmštat su u grupi klubova koji su u opasnoj zoni.

Moraće Majnc mnogo da se pomuči u preostala tri kola kako bi izbegao meč za plej-aut koji igra 16. tim iz Bundeslige, sa trećim iz Cvajte, ali Keln je u ovom meču imao priliku i za pobedu i to duboko u nadoknadi koja je trajala 14 minuta.

Majnc je poveo u 29. minutu kada je Luksemburžanin Leandro Bareiro odlično reagovao na jedan odbitak.

Do kraja prvog dela, obe ekipe su propustile po šansu, da bi Keln u 47. minutu dobio penal.

Međutim, Luka Valdšmit je bio neprecizan i ostalo je 1:0.

Usledio je dramatičan finiš, Keln je u četvrtom minutu nadoknade, posle konsultacije sudije sa VAR studiom, dobio novi penal.

Ovog puta šutirao je Florijan Kajnc i pogodio za 1:1.

U devetom minutu nadoknade isključen je igrač Majnca Filip Mvene, da bi dva minuta posle toga, Kajnc imao odličnu priliku da donese Kelnu tri boda, ali je Robin Zentner uspeo da odbrani njegov udarac glavom, pa je ostalo 1:1.