Fudbaleri Darmštata u narednoj sezoni će i definitivno biti članovi Cvajte.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Uwe Anspach/dpa

Posle utakmice sa Hajdenhajmom i poraza od 0:1 (0:0) i teoretski je sve rešeno, jer tri kola pre kraja imaju 11 bodova manje od Majnca, koji je trenutno 16. i u poziciji da igra plej-aut meč.

Hajdenhajm je u prvom delu meča propustio dve, a Darmštat jednu priliku.

U nastavku, domaćin je pokušao sve, u 46. minutuTim Skarke je pokušao udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je Kevin Miler odbranio njegov udarac.

Golman Hajdenhajma pokazao je sjajan refleks  kada je u 66. minutu Fabijan Nirnberger odlično izveo slobodan udarac, tada je Miler izvukao loptu koja je išla u leve rašlje.

I konačno, u prvom minutu nadoknade - nokaut za domaći tim.

Pogodak za goste postigao je Nikola Dovedan, sudija je gledao VAR snimak i utvrdio da nije bilo faula u napadu, pa je pobeda Hajdenhajma tako potvrđena.

Što se tiče Hajdenhajma, on je prebrinuo sve brige, sa 37 bodova može mirno da uđe u poslednja tri kola.