Fudbal 0

28.4.2024.

20:30

Dva gola Serlota, Viljareal lako do bodova protiv Rajo Valjekana VIDEO

Fudbaleri Viljareala nastavljaju bitku za plasman koji vodi u evropska klupska takmičenja.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

"Žuta podmornica" je u susretu 33. kola La Lige na stadionu "De la Keramika" pobedila bez problema ekipu Rajo Valjekana, 3:0 (2:0).

Junak susreta bio je dvostruki strelac, norveški napadač Aleksander Serlot, kojem je još jedan gol u prvom delu poništen, pa je tako izostao het-trik.

Prvi od dva gola Serlot je postigao u 18. minutu, utrčao je sa leve strana i sa desetak metara pogodio levi donji ugao.

Bio je to njegov 16. ligaški gol u sezoni, a domaćin je prednost duplirao u 69. minutu.

Posle kornera, najviši u skoku bio je Žerson Moskera za 2:0.

Pobeda je zacementirana pet minuta kasnije, kada je Serlot, gotovo na isti način kao kod prvog gola završio posao za konačnih 3:0.