Fudbal 0

28.4.2024.

21:05

Matić asistent – Lion krunisao PSŽ

Fudbaleri Liona pobedili su Monako rezultatom 3:2, u derbiju 31. kola francuske Lige 1.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Ovom pobedom Liona, Pari Sen Žermen je zvanično postao šampion Francuske, 12. put.

Visam Ben Jeder je doneo prednost Monaku već u prvom minutu utakmice, ali je Aleksandr Lakazet u 22. izjednačio na asistenciju Nemanje Matića.

Said Benrama je do pauze pogodio mrežu gostiju u 26. minutu, da bi Ben Jeder drugim golom na meču, ovoga puta u 60. minutu, vratio rezultat na početak.

Junak domaćih bio je Malik Fofana, koji je pobedonosni gol postigao u 84. minutu.

Mogao je Lakazet nešto kasnije da sve reši, ali je pogodio stativu.

Tim iz Kneževine je upisao prvi poraz posle osam mečeva i trenutno je drugi na tabeli sa 58 bodova.

Lionov preporod se nastavlja, ima 44 boda i zauzima osmu poziciju, dva boda iza mesta koja vode u Evropu.