Fudbal 46

16.5.2024.

20:49

Zvezda "pokerom" počastila Napredak – dva gola Sremčevića VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Napredak sa 4:0, u okviru šestog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Starsport

Izabranici Vladana Milojevića su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, pošto su na pauzu otišli sa velikom prednošću.

Zvezda se nalazi na prvom mestu šampionata sa 93 boda, dok je Napredak osmi sa 40 bodova.

Milojević je promešao karte za ovaj duel i izašao sa rezervistima na teren. Šansu su dobili većinom momci iz omladinskog pogona crveno-belih uz nekolicinu iskusnih igrača poput Nemanje Milunovića, Aleksandra Kataija, Gelora Kange, Žan-Filipa Krasa...

Crveno-beli su do prednosti došli u ranoj fazi meča. Igrao se osmi minut kada je Aleksandar Katai proigrao Nikolu Kneževića, koji je uspeo da matira Savića za vođstvo – 1:0.

Nije opadao ritam ni posle prvog pogotka, već je Zvezda brzo želela da udvostruči prednost. Ređale su se šanse, pokušavali su redom Mimović, Kanga, Katai, ali siguran je bio čuvar mreže Napretka.

Domaća ekipa je imala samo jednu ozbiljniju šansu, pokušao je Bastajić sredinom prvog poluvremena da matira mladog Gutešu, ali siguran je bio čuvar mreže crveno-belih.

U samoj završnici prvog poluvremena, Zvezda je uspela da udvostruči prednost, a samo četiri minuta kasnije da dođe i do ogromnih 3:0.

Prvo je Sremčević ispratio loptu koju je poslao Knežević i iz prve matirao Savića u 43. minutu. Bio je to prvi pogodak mladog napadača Zvezde.

Knežević je uspeo da upiše i drugu asistenciju, proigrao je Kataija u prvom minutu nadoknade.

Zvezdin "magiko" je driblingom izbacio čuvara mreže Napretka i rutinski pogodio za 3:0.

Nešto je opao ritam u drugom poluvremenu. Zvezda je imala ogromnu prednost i kontrolisala je igru.

Šansu od 63. minuta je dobio Kosta Nedeljković, koji je poslednji meč odigrao 20. decembra, tačnije "večiti" derbi protiv Partizana u zimskom delu sezone.

Usledilo je nadmetanje na sredini terena, ali nedugo nakon toga crveno-beli su uspeli još jednom da dođu do pogotka.

Odlično je Katai prošao po levoj strani i ubacio loptu na peterac. Sremčević je bio najviši u skoku i glavom pogodio mrežu. Nemoćan je bio Savić – 4:0.

Bio je to drugi pogodak za Sremčevića u šampionatu, a prvenac je postigao u prvom poluvremenu.

Čitav omladinski pogon je dobio šansu u završnici meča. Želela su Zvezdina deca da se dokažu i opravdaju šansu koju im je Vladan Milojević dao.

Stvorili su nekoliko šansi, ali rezultat je ostao nepromenjen. Tačku na meč je stavio Sremčević u 69. minutu.

Zvezda u poslednjem meču ove sezone dočekuje Čukarički, dok Napredak gostuje TSC-u iz Bačke Topole.

Kraj meča

Nije bilo sudijske nadoknade. Sve je već bilo rešeno!

20:44

89' Prvi korner za Napredak

Bastajić je pokušao da iznenadi Gutešu, ipak Milunović je izblokirao njegov šut.

Prvi korner za Napredak.

Dobro izveden udarac iz ugla, ali sigurni su defanzivci Zvezde.

20:43

84' Radojević sa distance

Kružili su igrači Zvezde oko kaznenog prostora Napretka.

Na kraju je Radojević oprobao šut sa distance, ali preko gola.

20:41

Drugi gol Sremčevića u 69. minutu

20:37

79' Điga u šansi

Nova šansa za Zvezdu, pokušao je Nedeljković da ubaci loptu u šesnaesterac, ali je izblokiran.

Posle kornera, Điga je pokušao, ali preko gola.

20:34

76' Sedmi korner za Zvezdu

Nikola Mituljikić je pokušao. Samo korner za Zvezdu.

Šljivić je ubacio loptu u kazneni prostor. Điga se borio, ali otklanjaju opasnost defanzivci Narpetka.

20:31

74' Pritisak Zvezde

Posle pogotka Sremčevića, nastavio se pritisak Zvezde na poslednju liniju Napretka.

Crveno-beli imaju sve u svojim rukama.

20:30

71' Nova izmena kod Zvezde

Katai je izašao iz igre, a umesto njega u igri je Jovan Mituljikić.

20:27

69' GOOOL! Drugi gol Sremčevića!

Katai je prošao po levoj strani,ubacio loptu na peterac.

Sremčević je bio najviši u skoku i matirao Savića za 4:0.

Drugi pogodak Sremčevića.

20:23

67' Sremčević u šansi

Odlično je Zvezda otvorila kontru. Kneževiž je proigrao Kataija, koji je ubacio loptu u kazneni prostor.

Gađao je Sremčević, ali ne dovoljno jako da ugrozi Savića.

Ostaje 3:0.

20:19

63' Nedeljković na terenu

Trostruka izmena u Zvezdi.

Izašli su Kanga, Kraso, Mimović, a umesto njih su  N. Mituljikić, Nedeljković i Nikolić.

20:18

55' Opada ritam meča

Zvezda ima veliku prednost iz prvog poluvremena. Opao je tempo meča.

Velika borba se vodi na sredini terena.

20:18

58' Šansa za Mimovića

Mimović je pokušao gotovo iz mrtvog ugla, ali siguran je bio Savić.

20:13

Pogodak Kataija u prvom minutu nadoknade

20:09

Pogodak Sremčevića u 42. minutu

20:09

50' Nova prilika za Kataija

Gađao je Katai iz prve, pokušao da iznenadi Savića, ali je bio izblokiran.

Pogodila je lopta u ruku defanzivca Napretka, ali Đorđević odmahuje rukom. Nema penala.

20:06

48' Prva šansa za Napredak

Pokušali su domaći da se vrate u meč odmah na startu drugog poluvremena.

Ipak, pokušaj Stanojlovića je bio preko gola.

19:51

46' Počelo je drugo poluvreme

Lopta je kod fudbalera Napretka, počelo je drugo poluvreme.

19:50

POLUVREME

Zvezda je dominantno završila prvi deo igre.

Crveno-beli su u meč ušli pogotkom Kneževića, potom je mladi fudbaler zabeležio dve asistencije.

Proigrao je Sremčevića za 2:0, a potom i Kataija za velikih 3:0 na poluvremenu.

19:48

45+1' GOOOL! Katai za 3:0

Nova asistencija za Kneževića. Proigrao je Kataija u kaznenom prostoru Napretka.

Zvezdin ofanzivni vezista je izbacio Savića driblingom i rutinski pogodio za 3:0.

19:46

45' Nadoknada

Igraće se još minut u prvom poluvremenu!

19:43

43' GOOOL! Zvezda vodi 2:0

Knežević je poslao centaršut u kazneni prostor, lopta je od igrača Napretka stigla do Sremčevića, koji je iz prve matirao Savića za 2:0.

19:41

39' Šansa za Kneževića

Pokušao je Knežević još jednom da matira Savića.

Sa dosta samopouzdanja je gađao sa nekih 25 metara, ali siguran je bio golman Napretka.

19:41

40' Šesti korner za Zvezdu

Katai se namestio na nekih 20tak metara od gola Savića. Odlično gađao, ali su defanzivci Napretka uspeli da izblokiraju njegov udarac.

Novi korner za Zvezdu.

19:39

38' Prvi žuti karton

Stevanović je neoprezno startovao nad Šljivićem.

Prva javna opomena na utakmici!

19:36

34' Nova šansa za Kataija

Zvezda vrši veliki pritisak na poslednju liniju Napretka.

Posle jedne greške, Katai je došao do lopte, gađao sa nekih 20 metara, ali siguran je bio Savić.

19:36

36'

Kanga je ubacio loptu sa leve strane, a Milunović je gađao glavom. Na sreću za Napredak, samo pored gola.

Prethodno bio je peti korner za Zvezdu, izborio ga je Sremčević.

19:35

Pogodak Kneževića iz 8. minuta

19:32

32' Šansa za Napredak

Bastajić je oprobao šut za ivice kaznenog prostora.

Sve je uradio sam kapiten Napretka, ali Guteša siguran. Udarac nije bio dovoljno jak da ugrozi golmana crveno-belih.

19:26

29' Preti i Napredak

Nešto duže od  minut i po traje napad Napretka, pokušali su da dođu u šasnu da ugroze Gutešu.

Ipak, ne tako opasna lopta i golman crveno-belih dolazi do lopte.

19:25

24' Novi korner za Zvezdu

Lopta je posle kornera došla do Mimovića na nekih 20 metara od gola Napretka.

Mladi fudbaler je oprobao šut, ali samo pored gola.

19:24

20' Radojević na zemlji

Mladi fudbaler crveno-belih Viktor Radojević je zavrio na zemlji posle jednog duela.

Ukazana mu je pomoć lekarske ekipe, ali brzo se pridigao i može da nastavi meč.

19:24

22' Prva šansa za Napredak

Pokušao je Bastajić da dođe do lopte u kaznenom prostoru Zvezde.

Ipak, Điga je bio brži, odneo je loptu. Biće gol-aut za crveno-bele.

19:19

18' Napredak bez šansi

Za sada Zvezda kontroliše igru, Napredak ne uspeva da poveže svoje redove i pređe na polovinu Zvezde.

19:16

15' Šansa za Krasoa

Kraso je pokušao da iznenadi Savića sa nekih 25 metara, prihvatio je dodavanje Šljivića i gađao ka golu Napretka.

Udarac nije bio dovoljno jak. Ostaje 1:0.

19:14

14' Treći korner za Zvezdu

Treći korner za Crvenu zvezdu.

Ponovo je Kanga uputio centaršut, ali izblokiran je šut Šljivića.

19:13

11' Zvezda u istom ritmu

Nastavlja se pritisak crveno-belih. Iako imaju prednost, ne dozvoljavaju domaćoj ekipi da dođe do "vazduha".

19:08

8' GOOOL! – Zvezda vodi 1:0

Knežević se odlično snašao posle dodavanja Aleksandra Kataija i matirao Savića.

Zvezda vodi 1:0!

19:07

6' Ponovo Katai

Ubacio je Kanga loptu iz kornera, a najviši u skoku je bio Katai.

Ipak, ofanzivni vezista gađa preko gola.

19:06

5' Šansa za Kataija

Odlično je Kraso prošao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor.

Katai je primirio loptu i gađao ka golu Savića. Ipak, siguran je bio čuvar mreže Napretka.

Korner za Zvezdu.

19:03

2' Zvezda kontroliše ritam