Atletika 0

12.6.2024.

23:37

Ingebrigtsen do novog zlata – Italijani opet obradovali svoje navijače

Norveški atletičar Jakob Ingebrigtsen osvojio je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Izvor: Beta

Profimedia

On je do svog trećeg zlata na evropskim prvenstvima stigao rezutaltom 3:31,95 minuta, što je novi rekord evropskih šampionata.

Drugi kroz cilj je prošao Belgijanac Johem Vermulen vremenom 3:33,30 minuta, što je njegov najbolji rezultat u karijeri.

Bronzanu medalju je osvojio Italijan Pjetro Areze vremenom 3:33,34 minuta.

Ženska štafeta Velike Britanije osvojila je zlatnu medalju u trci na 4x100 metara na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Ženska štafeta Velike Britanije osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 4x100 metara na Evropskom prvenstvu u Rimu

Muška štafeta Italije osvojila je zlato u trci na 4x100 metara na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Prvu zlatnu medalju Italiji na evropskim prvenstvima u ovoj disciplini doneli su Mateo Meluco, Marsel Džejkobs, Lorenco Pata i Filipo Tortu. Oni su trku završili rezultatom 37,82 sekunde.

Bronzanu medalju osvojila je štafeta Holandije vremenom 38,46 sekundi.

Treći kroz cilj prošla je štafeta Belgije rezultatom 38,65 sekundi.