Fudbal 4

4.5.2024.

18:15

Real na pobedu od titule – rutinska pobeda protiv Kadisa VIDEO

Fudbaleri Real Madrida su savladali Kadis na domaćem terenu sa 3:0, u okviru 34. kola LaLige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Madriđani tako nastavljaju pohod na titulu i u odnosu na drugoplasiranu Barselonu imaju +14, makar dok Katalonci ne odigraju svoju utakmicu na gostovnaju Đironi.

Zvanična potvrda titule bi mogla da bude i u ovom kolu, ukoliko Barsa izgubi svoj meč. Svakako, pobedom u sledećoj rundi, Real će i zvanično da potvrdi titulu.

Kadis je i dalje u "crvenoj zoni" sa 26 bodova, sa pet bodova manje od sigurnog mesta za opstanak u eliti sa mečom više od Selte, koja je 17. sa 31 bodom.

Real nije imao konkretnu priliku u prvom poluvremnu, a šta više Kadis je mogao do pogotka u 45. minutu, kada je Gonsalo Eskalante gađao ka golu Tiba Kurtoe, ali je lopta prošla kraj leve stative.

Madriđani su mnogo bolje zaigrali u drugom poluvremenu. Već u 51. minutu je Brahim Dijas pogodio mrežu na asistenciju Luke Modrića.

Prednost je u 68. minutu udvostručio Džud Belingem, a Dijas se našao u ulozu asistenta.

Tačku je stavio Joselu u trećem minutu nadoknade posle dodavanja Naća Fernandesa.

U sledećem kolu Real gostuje Granadi, dok Kadis dočekuje Hetafe.