Fudbal 79

30.4.2024.

22:50

Bajern preokrenuo, Real se spasao – spektakl u Minhenu rešiće se u Madridu

U prvom susretu polufinala Lige šampiona Bajern i Real su remizirali u Minhenu rezultatom 2:2 (0:1).

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Meč na "Alijanc areni" bio je izvanredan, kao što ih i jedni i drugi igraju ove sezone u Ligi šampiona.

Na kraju je završeno "iksom" što, pred revanš na "Santjago Bernabeu", veću prednost daje "kraljevskom klubu".

Ipak, Bajern je pokazao da nije za otpisivanje i da će imati šta da kaže za osam dana u prestonici Španije.

Utakmica je počela totalnom ofanzivom Bajerna, ali je Real prvi poveo.

Revanš meč igra se 8. maja u Madridu.

U drugom polufinalu sutra uveče prvi meč u Dortmundu igraju Borusija i Pari Sen Žermen.

Finale je na programu 1. juna u Londonu.

Sva dešavanja sa "Alijanc arene" pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

Gotov je meč u Minhenu

Rasplet ćemo dobiti, ipak, u Madridu kroz osam dana.

22:47

90' Još tri minuta nadoknade

Niko ne želi da rizikuje u samom finišu i "čuvaju" trenutnih 2:2.

22:41

84' Vinisijus pogađa za 2:1

Njegov drugi pogodak ove večeri.

Posle gola je provocirao domaće navijače.

Egal je u Minhenu.

22:39

82' Penal za Real!

Rodrigo je oboren u kaznenom prostoru i nema dileme da će biti jedanaestereac.

22:35

79' Nojer čuva Bajern!

Vinisijus je izbio po levoj strani sam ispred golman Bajerna, ali je Nojer odlično pokrio ugao i sačuvao 2:1 svom timu.

22:27

68' Bajern "oseća" prostor

Real kao da nije siguran da li da krene napred ili da čuva -1 pred revanš meč u Madridu.

Zbog toga Bajern ima prostora u odbrani Reala i pokušava to da iskoristi da uveća svoju prednost.

22:22

Gol Kejna:

22:21

Gol Sanea:

22:15

57' Siguran je Kejn

Bajern vodi 2:1, a pre samo pet minuta je gubio u Minhenu.

22:13

56' Penal!

Musijala je oboren od strane Vaskesa.

Penal će izvesti Hari Kejn.

22:12

53' Buuuuum!

Bajern je izjednačio, a strelac je Liroj Sane.

U punom trku je topovski šutirao i postigao gol za 1:1.

22:08

51' Uh, kakva šansa za Bajern

Toni Kros je šutirao iz trka i prelepo gađao dalji ugao, ali ga je Nojer osujetio.

21:50

Kraj prvog poluvremena

Real vodi u Minhenu zahvaljujući majstoriji Krosa i golu Vinisijusa.

21:44

44' Sada slična situacija na drugoj strani

Mazraui je skrivio faul na samoj ivici kaznenog prostora.

Biće slobodan udarac za Real sa 17 metara udaljenosti.

21:42

42' Promašuje Kejn

Izveo je slobodan udarac, gađao bliži ugao gola Lunjina i promašio.

21:40

40' Evo šanse za Bajern

Džamal Musijala je iznudio prekršaj na oko 20 metara od gola Reala.

Bajern ima puno dobrih izvođača prekida, Sane i Kejn su pored lopte.

21:38

37' Real igra na iskustvo

Vrlo iskusno Madriđani kontrolišu igru nakon gola i "zatvaraju" sve prilaze svom golu.

21:34

21:25

24' Real vodi u Minhenu!

Kakva majstorija Tonija Krosa i asistencija za Vinisijusa.

Bivši igrač Bajerna je poslao loptu koja "ima oči", spojio je Brazilca sa golom i nije mu bilo teško da matira Manuela Nojera.

21:16

16' Bajern pritiska

Real se još nije "pojavio" na ovoj utakmici.

21:12

10' Bajern je imao još jedan šut ka golu Reala

Bajern je ofanzivniji na startu.

21:02

1' Zicer za Bajern posle 40 sekundi

Sane je pobegao po levoj strani i šutirao malo iskosa, ali je Lunjin odlično reagovao i sačuvao Real početnog šoka.