PSŽ iz ponora do prolaska – Barselonu crveni kartoni koštali polufinala LŠ VIDEO

Rafinja 12 – Dembele 40, Vitinja 54, Embape 61p, 89

Stadion: Monžuik
Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Oni su na stadionu Monžuik sa 4:1 savladali ekipu Barselone.

Strelci za goste bili su Osman Dembele u 40. Vitinja u 54, i onda dva gola Kilijana Mbapea, prvi u 61 i drugi u 89. minutu.

Jedini gol za Barselonu je postigao Rafinja u 12. minutu.

PSŽ će se tako u polufinalu sastati sa Borusijom Dortmund.

Barselona (4-3-3): Ter Štegen – Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo (Žoao Feliks 82) – Pedri (Tores 61), De Jong (Lopes Fermin 82), Gindoan – Jamal (Martines 34), Levandovski, Rafinja

PSŽ (4-3-3): Donaruma – Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendes – Zair Emeri (Ugarte 80), Vitinja, Ruis (Asensio 77) – Dembele (Kolo Muani 88), Embape, Barkola (Li 77)

Duel ova dva ljuta rivala koji je imao lošu uvertiru je počeo sa blagom inicijativom gostiju, koji su uglavnom držali loptu na polovini Barselone, ali iz toga nisu uspeli da stvore neku šansu.

Kada nisu mogli gosti onda su domaći prvi zadali udarac.

Lepo je Lamin Jamal prošao po desnoj strani, pobegao je svom čuvaru, da bi onda Rafinja u kaznenom prostoru bio spretniji od Ašrafa Hakimija i tako postigao treći gol u ovom dvomeču.

Posle gola domaćih, Barsa je nastavila u istom ritmu, pa je tako Robert Levandovski u 20. minutu šutirao preko gola.

Onda je ponovo PSŽ krenuo da sve više drži loptu u svojim nogama.

Kilijan Mbape je krenuo da utrčava u kazneni prostor, pa je tako u 23. minutu imao najbolju šansu na meču, ali je Ter Štegen dobro intervenisao.

To je bio uvod u bolji period igre Parižana, koji su do dugo željenog izjednačenja stigli u 40. minutu.

I to je strelac bio niko drugi go Osmana Dembelea koji je bio sam na drugoj stativi i volej udarcem je poslao loptu u mrežu za izjednačenje i nadu Parižana da mogu doći do preokreta.

Ima PSŽ i brojčanu prednost na terenu, jer je Ronald Arauho u 29. minutu zbog faula nad Barkolom dobio direktan crveni karton.

To su i iskoristili gosti koji su za kratko vreme.

Nije prošlo ni deset minuta igre, a PSŽ je izjednačio rezultat, eto koliko je izdržala odbrana domaćih sa igračem manje.

Vitinja je bio sam na nekih 20 metara od gola i onda je uputio precizan udarac koji je završio u donjem uglu gola Ter Štegena.

Sofascore

Nije mnogo prošlo od gola Vitinje, pa je usledio i novi problem za Barselonu, jer je Ćavi izgubio živce i dobio je crveni karton, tako je ostaka meča posmatrao sa tribina.

Onda penal za PSŽ, koji je u gol pretvorio Mbape i tu je bilo jasno da će Barselona sa igračem manje i bez glavnog trenera teško do preokreta.

Krenuli su domaći na sve ili ništa, imao je Levandovski šansu za gol pred kraj meča, ali je Donaruma dobro intervenisao.

I onda tačku na ovu utakmicu je stavio Mbape u 89. minutu posle konfuzije u odbrani domaćih, loptu je poslao u mrežu i tako potpisao prolaz u polufinale.

Kraj mečeva

Završeni su prvi revanš mečevi četvrtfinala Lige šampiona!

U polufinale su se plasirali Borusija Dortmund koja je sa 4:2 bila bolja od Atletiko Madrida. dok je PSŽ sa 4:1 na Monžuiku bio bolji od Barselone i tako prošao među četiri najbolje ekipe u Evropi.

22:49

89' Mbape za polufinale

4:1 za domaće!

Konfuzija u odbrani domaćih, lopta je došla do Kilijana Mbapea koji je po drugi put savladao Ter Štegena i tako pa možemo reći poslao PSŽ u polufinale Lige šampiona.

22:45

85' Napada Barselona

Sada Barsa napada, ali se dobro brane Parižani koji su sve bliži polufinalu Lige šampiona.

22:41

Gol Sabicera

22:33

Četvrti gol domaćih

Erupcija oduševljenja!

Samo tri minuta posle gola Fikruga novi gol za domaće je postigao Sabicer.

Potpuna ludnica u Dortmundu, srušiće se stadion, erupcija oduđevljenja domaćih, koji sada opet imaju rezultat za polufinale.

22:30

Dortmund ponovo vodi

Novi gol za domaće!

Niklas Filkrug je strelac, ponovo vodi Borusija.

22:24

Atletiko izjednačio

Sada imamo rezultat koji odgovara gostima.

Dva gola gostiju za 15 minuta igre u Dortmundu, sada su gosti bliži polufinalu, ali ima još dosta da se igra. Korea je sada bio strelac gola.

Kakva igra gostiju u drugom delu igre.

22:22

61' Mbape sa bele tačke

Sada je 3:1 za goste!

Perfektno je izveo ovaj penal Kilijan Mbape i sada je prednost na strani PSŽ.

22:21

59' Penal

Penal za PSŽ.

Kanselo je bio neoprezan i startovao je nad Dembeleom u kaznenom prostoru, a Kovač je pokazao na belu tačku.

22:19

57' I Ćavi je isključen

Novi crveni karton za Barselonu.

Sada je posle gola PSŽ, trener domaćih se iznervirao i šutnuo je semafor koji pokazuje izmene i dodatno vreme. Zbog toga mu je glavni sudija meča pokazao crveni karton.

22:16

Gol gostiju

Bomba Vitinje!

22:13

52' Šanse za PSŽ

Agresivno su krenuli gosti u drugom delu meča i posle nepunih deset minuta igre su imali sve velike šanse.

Prvo je Kilijan Mbape mogao do gola, a onda je Fabijan Ruiz bio u izlegnoj prilici da dovede svoj tim do prednost, ali je lopta prošla tik pored stative.

22:06

Gol Atletika

Smanjena je prednost domaćih

Idealan start drugog dela meča za fudbeletre Atletika.  Autogol je postigao Mats Humels i to baš na njegov 500. nastup za Dortmund.

Sada je u kaznenom prostoru imao jednu nespretnu reakciju, pa je umesto da ispuca loptu, on je poslao u sopstvenu mrežu.

Sada smo ponovo na nuli.

22:04

Promene kod Atletika

Tri promene kod Atletika na poluvremenu.

Iz igre su izašli Molina, Morata i Asplikueta, a u igri su Barios, Korea i Rikelme.

21:49

Poluvreme

Posle prvog poluvremena u Barseloni je rezultat 1:1.

Dok je na Signal Iduna parku 2:0 za Borusiju Dortmund.

21:41

40' Izjednačenje u Barseloni 1:1

Osman Dembele je pogodio!

21:40

Drugi gol Borusije 2:0

Sada je Matsen pogodio!

Za pet minuta je Dortmund postigao dva gola! Sada je Jan Matsen bio strelac i to je njegov prvi gol u Ligi šampiona. Uputio je mladi Nemac neodbranjiv šut koji je završio u mreži Atletika, koji više nema rezultat koji ga vodi u polufinale Lige šampiona.

21:35

Gol za Dortmund 1:0

Julijan Brant je strelac!

Nemac je iskoristio sjajnu loptu koju je dobio od Matsa Humelsa, i uspeo je da savlada Jana Oblaka. Anulirana je prednost Atletika.

21:30

29' Crveni karton

Ištvan Kovač je pokazao crveni karton Ronaldu Arauhu. Oborio je Urugvajac Barkolu na ivici kaznenog prostora, uz to je bio i poslednji igrač, pa za Rumunskog sudiju nije bilo dileme.

21:23

Sabicer se oprobao

Imao je Austrijanac dosta prostora, namestio se i šutirao sa nekih 20. metara, ali je lopta otišla preko gola Jana Oblaka,

21:22

20' Levandovski preko gola

Prvo je Dembele ubacio loptu u kazneni prostor, prihvatio je Robert Levandovski, koji je imao igrača na leđima. Uspeo je Poljak da se okrene, ali je njegov udarac otišao preko gola.

21:20

Gol Rafinje 1:0

21:17

Adejemi u šansi

Nova prilika za Dortmund, lopta je stigla do Adejemija na levoj strani, on je uhvatio volej koji je išao pravo u Jana Oblaka koji je lako uhvatio loptu.

21:15

12' Ponovo Rafinja

Vodi Barselona na Monžuiku!

Lagano je prošao Lamin Jamal po desnoj strani, poslao je loptu u kazneni prostor, gde je  Rafinja bio spretniji od Ašrafa Hakimija i loptu je poslao u mrežu.

Ovo je treći gol za Rafinju u dvomeču ova dva tima.

21:11

11' Mirno u Barseloni

Igra se više na polovini Barselone, ali i dalje bez šansi na obe strane.

21:06

Šta je promašio Morata

Pukla je kontra Atletika na drugoj strani posle kornera Dortmunda, pobegao je Morata svom čuvaru, ali je bio isuviše nošlantan kada je došao pred gol i loptu je poslao pored gola Kobela.

21:04

Velika šansa za Dortmund

Kakva šansa za domaće. Lopta je stigla sa leve strane do Julijana Branta koji je uputio loptu ka golu, ali se isprečio Sesar Aspilikueta i tako sprečio gol domaćih.

21:02

2' Bolji start gostiju

Od starta meča fudbaleri PSŽ su krenuli odlučnije ka golu Barselone, to je i očekivano jer oni imaju minus od jednog gola posle prvog meča koji se igrao na Parku Prinčeva.

20:58

I počnjemo

Krenule su obe utakmice.

20:50

Ekipe su na terenu

Uskoro krećemo, ekipe su na terenu i posle himne Lige šampiona, će krenuti odlučujuće borbe za polufinale.

20:16

Neredi u Barseloni

Navijači Barselone su čekali autobus PSŽ, gde su vređali Kilijana Mbapea, čak i Vinisijusa Žuniora, slučajno pogodili i autobus gde se nalaze njihovi igrači.

Opširnije o ovom incidentu možete pročitati OVDE

20:12

20:11

19:28

Svi se nadaju polufinalu

Barselone u polufinalu nije bilo još od 2019. godine, poslednji put kada je PSŽ igrao polufinale je bilo pre tri godine.

Što se tiče drugog četvrtfinalnog para i tu obe ekipe nisu se odavno našle među četiri najbolje ekipe. Dortmund još od one 2013.  godine kada je igrao i finale se nije našao u polufinalu, dok Atletiko čeka na ovaj rezultat od 2017. godine.