12. kolo: Partizan – Monako 89:85

Košarkaši Partizana u 12. kolu Evrolige savladali su Monako posle produžetka rezultatom 89:85 u "Štark areni".

Dobro došli u Live BLOG B92.net
Košarkaši Partizana u 12. kolu Evrolige sastaju se sa Monakom u "Štark areni" (20.30). Budite uz nas!
Konferencija za medije Željka Obradovića:
Utakmica traje 40 minuta i u nekim trenucima se zna šta treba da radimo. To je nešto izmeðu nas, mene i mojih igraèa. Ne pada mi na pamet da to delim sa drugima. Molimo bih vas da me razumete. Kada se vidi minutaža, vidi se da su neki igraèi optereæeni. Sledeæa utakmica je u èetvrtak, a to znaèi da svi moraju da se ukljuèe. Ima trenutaka kada igramo pametno, imali smo praktièno dobijenu utakmicu. U prvom poluvremenu smo imali najlošije napadaèko izdanje ove godine. U drugom je bilo neuporedivo bolje. Mogu da kažem da nam u tom segmentu igranosti fali Kaminski, ne znam kako æe to da izgleda. Burno daje veliki doprinos, ne želim da ga opteretim dodatnim informacijama. To su stvari koje æe biti mnogo bitne na meèu protiv Milana. Zvižduci za Sašu Obradoviæa? Znate moj stav od prvog trenutka. Stalno ponavljam da sam protiv bilo kakvog vreðanaja, Èinejnica da je toga bilo i ja se ne slažem s tim. Navijaèi nam daju veliku podršku, ali ih molim da se poštuje svaki èoveka koji doðe u halu. Hvala im na pdoršci i atmosferi o kojoj svi prèaju. Vi to bolje znate, pratite mreže, sajtove...
Saša Obradović na konferenciji za medije:
Èestitam Partizunu, imali smo šansu takoðe. Moramo ovo da zaboravimo i da se spremimo za narednu utakmicu. Zadovoljan sam, mislim sda je bila prava plej-of utakmcia, Nijanse su odluèivale. Partizan je pobedio, a mogli smo i mi. Bilo je razlièitog prilagoðavanja tokom utakmice. Nije lako kontrolisati emocije u ovakvoj atmosferi, ukljuèujuæi i aktere. Ne mogu da budem nezadovoljan. Sigurno je kompetitivnije nego prošle godine. Pom mom mišljenju neæe se znati ko æe btii gde, osim Reala koji dominara. Mnogo toga zavriši od duplih kola ,igraèa, detalja... Uloga favorita koju imamo za plej-of je tu, moramo da je opravdamo u svakom narednom meèu. Zvižduci i gestikulacija? Nema to veze sa navijaèima, niti bih to sebi dozvolio. To što je neko doèekan ovako ili onako, ja poštujem sve.
Džejms Naneli:
Džejms je pogodio težak šut. Hteo sam da ga fauliram, ali nisam uspeo. Drago mi je što smo na kraju izašli kao pobednici. Nisam umoran, u dobroj sam formi, svaka èast mojim saigraèima svako je igrao dobro, na nama je da dalje napredujemo.
Saša Obradović, trener Monaka:
Nema šta, Partizan je pobedio, a mi izgubili. Nismo dobro odreagovali na neke stvari koje oni dobro rade i tu je napravljena kljuèna razlika.
Partizanov moćni tandem

Željko Obradović:
Hvala igraèima na tome kako su borili. Neverovatna utakmica. Delovalo je da æemo lako dobiti u završnici 4. èetvrtini, ali ovo je košarka. Majk Džejms je dao dve trojke i to nestvarne. No, naši ljudi su dali sve od sebe da nam pomognu i mogu samo da dodam: velika je, velika ovo pobeda.
89:85 – kraj!
Partizan je dobio još jednu dramu i produžetak u Areni.

Moglo je i ranije da se završi, ali ovako je, možda, još slađe.

Partizan je na 6-6 u Evroligi.
45' Ima li kraja?!
Smailagić je ubacio dva penala, a onda je Doužer bacio loptu u ruke igračima Monaka.

Motejunas je poentirao za 87:85 na 1,1 sekund pre kraja, a Željko Obradović tražio tajm-aut.

Lopta će se preneti u polje napada.
45' Motejunas je promašio, a Ledej uhvatio loptu!
Potom su igrači Partizana potrošili još barem 10 sekundi dok Motejunas nije faulirao Smailagića.

Sudije su gledale snimak i dosudile nesportski faul

Imaće centar Partizana dva penala na tačno 10 sekundi do kraja, a onda i napad sa strane.

Da li je sada, konačno, kraj?
45' Kakva drama!
Sudije su gledale snimak i dodelile loptu za Partizan, a potom Doužeru dosudile faul u napadu na 35 sekundi pre kraja.

Onda su i taj snimak gledali, pa preokrenule odluku u faul Blosomgejma.

Doužer će imati dva penala, ali koristi samo jedno za 85:83.
44' Monako preokreće!
Najpre Braun krade loptu i zakucava u kontri, a onda Smailagić pravi faul u napadu.

Onda je odigrao dobru odbranu, ali je Lojd pogodio sa zvukom sirene.

Ipak, onda idu novi poeni za Partizan i 84:83.

Do kraja produžetka još tačno minut.
43' Kaboklo održava razliku od četiri poena
Sve poene za Monako do sada je ubacio Motejunas (šest).

Potom je Majk Džejms promašio prvo, a ubacio drugo bacanje.

Na semaforu je 82:79 i 2:10 do kraja.
42' Panter pogađa trojku!
Izuzetno važan pogodak za 80:76.
42' Nova drama u Areni
Produžetak otvara Doužer sa 1/2 penalima, a na drugoj strani Motejunas pogađa za 73:74.

Potom Kevin Panter probija do obruča za 75:74, a potom sa linije penala dodaje još dva poena za +3.
72:72 – kraj! Idemo u produžetak
Partizan je imao 72:69 poenima Nanelija sa penala, a onda odlučio da brani poslednji napad.

Majk Džejms je držao loptu, svi u hali su znali da će šutnuti trojku i, naravno, pogodio je.

Potom je Panter promašio šut za dva poena i pobedu, pa idemo ponovo u dodatnih pet minuta.
40' Džejms pogađa trojku za 70:69.
Potom Naneli dva bacanja za 72:69.

Tačno je 10 sekundi do kraja, a Saša Obradović zove tajm-aut za Monako.
40' Fenomenalna odbrana Doužera i onda poeni Pantera!
Kakva sekvenca dvojice Amerikanaca.

Doužer je bio zid u odbrani, a Panter je jedva izdržao na nogama u kontri i poentirao za 70:66.

Do kraja još 22,2 sekunde.
39' Sada se sve lomi!
Bruno Kaboklo je pogodio jedno od dva bacanja za 67:66.

Potom je Monako izgubio loptu usled sjajne odbrane crno-belih.

A onda je Kaboklo opet išao na liniju penala i ponovo bio polovičan za 68:66.

Do kraja još 1:14.
38' Nerešeno je!
Motejunas je lako poentirao u "mis-meču" protiv Kevina Pantera za 66:66.

Prethodno Partizan nije iskoristio novi napad za povećanje prednosti.

Još tačno dva minuta do kraja.
37' Panter, pa Lojd sa penala
Bekovi sigurni sa penala, a onda je Ledej promašio trojku, a Džejms je ubacio uz puno sreće.

I eto, da je Anđušić ubacio onu trojku bilo bi +11, a sada je samo +1.

Na semaforu je 65:64, a do kraja još 3:17.

36' Monako vezuje četiri laka poena
Veoma laki poeni u kontri za 63:59.

Željko Obradović zove tajm-aut.
35' Anđušić promašuje treću trojku
Potom pravi faul nad Majkom Džejmsom.

Ulazimo u poslednjih pet minuta meča, a Partizan ima 63:55.
34' Doužer "lomi" i poentira!
Potom Smailagić "lepi" Džejmsa na tabli, ali Braun poentira iz novog ofanzivnog skoka – 61:55.
33' Tehnička za Majka Džejmsa!
Prvo je Panter odigrao sjajnu odbranu na Okoboom, a onda je Anđušić iznudio faul, ali i burnu reakciju Džejmsa.

Sudije to nisu istolerisale, Naneli je ubacio dodatno bacanje, a Anđušić promašio trojku.
32' Doužeeeeer!
Ide trojka kojom Partizan dolazi do +5.

Još od prve četvrtine, crno-beli nisu vodili sa dva poseda razlike, a sada je 58:53.
31' Doužer i Anđušić precizni sa poludistance posle prodora
I to u, gotovo, izgubljenim situacijama.

Za Monako je poentirao Majk Džejms sa linije penala, a posle uspešnog "čelendža" Saše Obradovića.
51:51 – kraj 3/4
Partizan je ispalio tri trojke: Doužer, Naneli i Panter – sva tri promašaja.

Na drugoj strani nije pogodio ni Džejms, pa se u poslednjih 10 minuta ulazi u potpunom egalu.
28' Ledej dao trojku, pa dozvolio isto Okobou
Razmenjene trojke na obe strane za 51:51.

26' Naneli vraća egal
Trojka za 46:46.
25' Partizan prima jeftine poene
Sudije nisu dosudile Montejunasu faul u napadu kao što jesu Kaboklu, odbrana Partizana se raspala, a potom baš Litvanac pogađa trojku za 43:46.

Balša Koprivica njega ne može da isprati, a na parketu je zbog tri lične greške Alena Smailagića i Bruna Kabokla.
24' Au, kakav potez Kevina Pantera!
Nestvaran pogodak za tri poena iz samog ćoška, uz faul Džordana Lojda.

Publika je u transu – 43:41.
23' Naneli sa zvukom sirene
Trojka posle odličnog dodavanja Doužera – 39:41.
22' Loša odbrana Partizana
Panter je pogodio poludistancu, ali je potom Motejunas ostao potpuno sam u hali i pogodio trojku za 36:41.
21' Smailagić atraktivno zakucava!
Doužer mu je bacio lep "alej-ap" pas.

Ali, neutrališe to Majk Džejms svojim prvim poenima iz igre za 34:38.
Nemamo potreban "spejsing" u napadu. Moramo da donosimo bolje odluke i da budemo mirniji.

Bruno Kaboklo:
Moram više da povedem raèuna šta radim na terenu. I ofanzivno i defanzivno. Imam tri faula i moraæu da budem pažljiv.
32:35 – kraj 2/4
Partizan nije iskoristio poslednji napad, ali je i imao sreće da "Iscuri" trojka Majka Džejmsa iz obruča.
19' Treći faul Kabokla
Opet u napadu, kod postavljanja bloka.

Publika nezadovoljno reaguje.
18' Naneliiiiii!
Laki poeni pod košem, a onda trojka Džejmsa Nanelija za 30:31.

17' Monako ide na +6
Donta Hol zakucava iz ofanzivnog skoka i dere se da ga čuje cela Arena.

Željko Obradović zove tajm-aut – 25:31.
16' Partizan nastavlja da igra toplo-hladno
Ponovo prazni minuti, a Monako to koristi da ode na 25:29.

Potom i Eli Okobo promašuje šut koji obično pogađa u dotrčavanju.
15' Zanimljiv duel Tristana Vukčevića i Kembe Vokera
Iako mu je odbrana slabija strana, krilo Partizana je odigralo maestralnu odbranu nad bivšim NBA superstarom.
14' Efekat Kevina Pantera!
Čim je ušao u igru sa klupe:

- odigrao je sjajnu odbranu na Majku Džejsu

- asistirao je za Kabokla koji pogađa uz faul i potom izjednačava na 23:23.

13' Monako vodi
Alfa Dialo je previše lako poentirao, i to uz faul Ponitke.

Naneli uzvraća poludistancom posle driblinga, ali na isti način poentira i Eli Okobo za 20:23.
11' Kemba Voker otvara meč trojkom
Uzvraća Aleksa Avramović polaganjem za 18:16.
16:13 – kraj 1/4
Partizan je imao +9, ali se tada "isključio" i dozvolio seriju 1:10 Monaku, kojom je meč ponovo otvoren.
9' Monako je preokrenuo
Ali, konačno poenima iz igre, posle pet minuta pauze, Partizanu vođstvo vraća Džejms Naneli.
8' Monako je u seriji 10:1
Partizan kao da se isključio, pa su se "gosti" vratili na 12:12.
7' Partizan u "praznom hodu"
Sedam neiskorišćenih napada i Panter 1/2 sa penala od onog tajm-auta Saše Obradovića.
6' Partizan propušta već četiri napada posle tajm-auta
Monako ne briljira i posle šest minuta igre ima samo četiri poena.
4' Partizan uraganski počeo!
Dva puta su oduzete lopte Motejunasu, a u kontri stigli laki poeni.

Najpre Kevina Pantera sa poludistance iz dotrčavanja, a onda i atraktivno zakucavanje Bruna Kabokla za 11:2.

Saša Obradović mora da zove tajm-aut.
3' Ide trojka Kevina Pantera!
Promašio je prvi šut, ali drugi ubacuje za 7:2.
3' Kaboklo!
Hvata ofanzivni skok i poentira za 4:2.

Partizan već ima četiri ofanzivnih skokova.
2' Evo prvih poena
Poludistancu pogađa Pi Džej Doužer.
2' Minut i po već nema poena
Ali, zato ima faulova Monaka, koji je već ispunio bonus.
Krećemo!
Partizan u crnoj, Monako u beloj opremi.

Za prvi napad izborio se Bruno Kaboklo za Partizan.

Sastavi dva tima:
Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaboklo. Monako: Okobo, Lojd, Blosomgejm, Braun, Dialo, Korneli, Voker, Motejunas, Tarpej, Uatara, Hol, Džejms.

Željko Obradović, trener Partizana:
Monako je tim koji je prošle godine bio na F4 Evrolige i to sasvim zasluženo. Oni igraju izvanrednu košarku. Imaju još bolji roster nego što su imali. To je podatak da budemo svesni protiv koga igramo. Trebalo bi da igramo svih 40 minuta na visokom nivou, ako želimo da dobijemo utakmicu.
Imaæemo veoma napornu i tešku nedelju. Partizan ima prednost, jer igra pred svojim navijaèima, koji æe reagovati na svaku akciju. Ovo æe biti energetski veoma zahtevna utakmica. Partizan je u odnosu na prošlu sezonu potpisao nove igraèe, a sada može da raèuna i na Kevina Pantera, koji se oporavio od povrede. Pobede u finišu protiv Fenerbahèea i Panatinaikosa su im ulile mnogo samopouzdanja.
 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)