Obamejang kao Anri – Arsenal nadigrao Totenhem VIDEO

Fudbaleri Arsenala pregazili su Totenhem za pola sata u derbiju severnog Londona.

Nedelja, 26.09.2021.

18:20

"Tobždije" su ekspresno povele 3:0 protiv najvećeg rivala koji je u prvih 45 minuta ličio na amatersku ekipu.

Zablistale su mlade nade Arsenala Emil Smit Rouv i Bakajo Saka, sa po golom i asistencijom.

U međuvremenu je mrežu "pevaca" zatresao i iskusni golgeter Pjer-Emerik Obamejang, koji je gol proslavio u stilu legende Arsenala Tjerija Anrija.

Impresivnih 45 minuta ekipe Mikaela Artete koja je sezonu otvorila sa tri uzastopna poraza bez postignutog gola, a sada je na korak od trećeg uzastopnog trijumfa bez primljenog gola.

S druge strane, potpuno se raspao sistem Nuna Espirita Santa u redovima Totenhema koji je nakon tri uzastopne pobede pred trećim porazom u nizu. Sve što su "pevci" uradili do kraja utakmice bio je pogodak Hjon-Min Sona u 79. minutu.

Do kraja su pokušavali da učine još nešto, ali su samo stigli do prečke koju je u nadoknadi vremena postigao Lukas Moura.