Bledi Federer poražen od Nišikorija na startu Završnog turnira

Rodžer Federer poražen je na startu Završnog mastersa od Keija Nišikorija u dva seta.

Izvor: PT

Nedelja, 11.11.2018.

22:58

Švajcarac je odigrao slab meč protiv Japanca, koji je slavio rezultatom 7:6 (4), 6:3.

Presudan deo meča ispostaviće se prvi set, ali i početak drugog kada je Federer imao brejk prednosti.

U prvom periodu igra je bila prilično izjednačena, ni Federer ni Nišikori nisu imali priliku za brejk, pa je pobednik odlučen u 13. gemu. U njemu je Nišikori bio dosta bolji i zasluženo je poveo sa 1-0.

Rodžera to nije omelo, napravio je brejk odmah na startu drugog seta, međutim odmah u narednom gemu je ispustio prednost. Nišikori je tu pokazao da Federeru neće biti nimalo lako.

Japanac je uspeo još jednom da oduzme servis Švajcaracu i da drugi set reši u svoju korist sa 6:3.

U nedelju su odigrana dva meča grupe "Lejton Hjuit" i pobede su ostvarili Anderson i Nišikori. U ponedeljak su na programu dva duela grupe "Guga Kuerte" – Zverev i Čilić igraju od 15h, a Đoković i Izner od 21h.