LaLiga: Moćna Barsa za 10' slomila Betis

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju Betis 5:0, u 20. kolu španske LaLige.

Nedelja, 21.01.2018.

22:37

Getty Images

Izabranici Ernesta Valverdea nastavili su sa moćnim partijama ove sezone u šampionatu zabeleživši 17. pobedu.

Posle 45 minuta igre na semaforu je bilo 0:0, međutim u nastavku meča Barsa je lako slomila otpor domaćih igrača.

Briljirali su Luis Suares sa dva gola i dve asistencije, Ivan Rakitić sa pogotkom i uspešnim dodavanjem, kao i Mesi koji dva puta pogodio mrežu i jednim dodao loptu za gol.

Barsa u 59. minutu dolazi do gola prednosti. Suares je proigrao hrvatskog reprezentativca, koji je preciznim udarcem u bliži ugao savladao golmana.

U drugom poluvremenu Betis je u odbrani ostavljao mnogo prostora napadačima Barse. Posle samo pet minuta igre Buskec je poslao precizan pâs ka Mesiju, a ovaj snažnim udarcem šalje loptu u mrežu.

Katalonski klub sve rešava u 69. minutu. Rakitić je poslao centaršut ka Suaresu, a ovaj volejom poslao loptu u gol. Nije se Barsa ovde zaustavila, pošto je Mesi u 80. minutu postigao drugi gol.

Konačnih 5:0 postavio je u 90. minutu Luis Suares drugim golom, odnosno Mesi prvom asistencijom na meču.

Barsa ima 11 bodova više od Atletiko Madrida, odnosno utakmicu i 19 bodova više od Real Madrida. Beti se je na 10. mestu sa 27 osvojenih bodova.

1. Barselona 20 17 3 0 57:9 54
2. Atl. Madrid 20 12 7 1 29:9 43
3. Valensija 20 12 4 4 41:21 40
4. Real Madrid 19 10 5 4 39:18 35
5. Vijlarreal 20 10 4 6 28:22 34
6. Sevilja 20 10 2 8 26:28 32
7. Selta Vigo 20 8 4 8 35:28 28
8. Hetafe 20 7 6 7 25:20 27