Nedelja, 05.11.2017.

17:17

Penal i ofsajd za pobedu Sitija protiv Arsenala

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom terenu ekipu Arsenala sa 3:1, u meču 11 .kola Premijer lige.

Getty Images

’Građani’ su od samog starta bili bolji rival i u 19. minutu došao do prednosti preko Kevina De Brujna.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku meča viđeno je sadržajnije poluvreme.

Naćo Monreal je srušio protivničkog igrača u šesnaestercu, a Majkl Oliver je pokazao na „belu tačku“.

Serhio Aguero bio je precizan iz penala i u 50. minutu duplirao prednost svoje ekipe.

Samo petnaest minuta kasnije Lakazet, na asistenciju Remzija, smanjuje vođstvo ’Građana’, ali sve nade da ’Tobdžije’ mogu do izjednačenja prekinuo je, Gabrijel Žesus u 74. minutu, odnosno sudija Majkl Oliver koji nije dosudio očigledan ofsajd donmaćeg sastava.

Mančester Siti je zabeležio devetu pobedu u nizu i zauzima prvo mesto na tabeli, dok je ekipa Arsena Vengera šesta sa 19 bodova. Tabela:
1. Mančester Siti 11 10 1 0 38:7 31
2. Mančester Junajted10 7 2 1 23:4 23
3. Totenhem 11 7 2 2 20:7 23
4. Čelsi 10 6 1 3 18:10 19
5. Liverpul 11 5 4 2 21:17 19
6. Arsenal 11 6 1 4 20:16 19
7. Barnli 11 5 4 2 10:9 19
8. Brajton 11 4 3 4 11:11 15