Sjajne odbojkašice preko Turske u finalu EP!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale EP u Azerbejdžanu pošto je savladala selekciju Turske sa 3:0 (25:17, 25:12, 25:21).

Subota, 30.09.2017.

18:00

Getty Images

zabranice Zorana Terzića stigle su do četvrte medalje u nizu sa tri najveća takmičenja, a za zlato boriće se protiv Holandije koja je ranije pobedila Azerbejdžan 3:2.

.

Utakmica je počela sjajno, Srpkinje su povele 5:1 i već su na prvom tehničkom tajm-autu imale tri poena prednosti (8:5), a u još jačem ritmu igrale su u nastavku susreta.

U drugom setu, izabranice Zorana Terzića su delovale neustrašivo i Turkinje nisu mogle da pronađu rešenje za neverovatne napade naših odbojkašica.

Sve je funkcionisalo u našem timu - napad, odbrana i servis! Srbija je održala čas odbojke u ovom setu.

Turkinje su bolje zaigrale u trećem setu i uspele da iuzjednače u ovom setu, Srbija je tokom celog seta imala minimalnu prednost, ali je u finišu zaigrala neustrašivo i lako slavila za finale.

U igri Turske gotovo ništa nije funkcionisalo, dok je Srbija bila izuzetno kvalitetna na prijemu, koje su kontrolisale Brankica Mihajlović, Tijana Malešević i Jelena Blagojević, što je s druge strane donelo sigurnost u napadu.

Tehničar Bojana Živković je odlično proigrava saigračice, a raspoložene u napadu su bile Tijana Bošković i Maleševićeva, kao i srednji blokeri Jovana Stevanović i Stefana Veljković, što je Srbiji na kraju i donelo ubedljiv i lak trijumf nad Turskom.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tijana Bošković 21, dok je Brankica Mihajlović upisala 12.

Srbija će u nedelju od 17.00 u borbi za zlatnu medalju igrati protiv Holandije koja je ranije danas pobedila Azerbejdžan sa 3:0.

III

Starsport
Srpkinje su zaigrale bolje u finišu i osvojile i treći set 25:21 za finale!

Turkinje su ispucale loptu van terena i imaju dva boda 20:18.

Posle geške našeg protvnika, Srbija ima minimalnu prednost 19:18.

Idu Turkinje na sve ili ništa i uspele su da dodđu do izjednačenja 18:18.

Posle novog tehničkog tajm-auta Srbija ima prednost od 16:3.

Ponovo su Turkinje vezale četiri akcije i smanjuju prednost na 14:12.

Serija Srbije za novu veliku pednost našeg tima - 14:8.

Prvi "pajp" Tijane Bošokvić za 10:8, da bi u potom uspela da uhvati napad Turske, a akciju završava Brankica Mihajlović.

Sjajna Tijana Bošković vraća Srbiji prednost - 8:7.

Ipak, protivnice naše reprezentacije napravile su seriju i uspele da povedu sa 6:7

Iako su povele Turkinje, ali su naše devojke odmah uzvatile i ovde 6:2, što je nteralo Guidetija na tajm-aut.

II

Starsport
Neverovatnne odbojkašice održale su čas odbojke u Bakuu i osvojil su drugi set rezultatom 25:12.

Sve je funkcionisalo kako treba, korektori Turske ovojili u samo šst poena u ovom setu!

Turkinje nisu mogle da prođu jer ih su izabranice Zorana Terzića svaki put zaustavljale blokom - 19:8.

Napad Srbije funkcioniše besprekono za potpunu dominaciju nad Turskom - 13:6.

Naša selekcija nastavila je tamo gde i stala i ubedljivo započela drugi set - 9:4.

I set

Naš odbojkašice ubedljivo i sasvim zasluženo osvajaju prvi set! 25:17.

Ipak, poenima Jovane Stevanović iz servisa Srbija orekida tu seriju i ima dve meč lopte - 23:16.

Izabranice Zorana Terzića su napravile mali pad u igri što su iskoristile Turkinje i vezale ćetiri poena za 21:15

Sjajna Tijana Bošković odličnim servisima je predvodila našu selekciju za 20:11.

Potpuna dominacija fantastičnih Srpkinja, protivnik nije mogao da nađe rešenje za napade naših sjajnih odbojkašica - 17:10.

Tukinje mnogo greše i poklanjaju poene srpskim odbojkašicama - 8:3.

Uspele su Turkinje da uspešno izvedu sledeći napad i da smanje prednost, da bi naše odbojkašice uspešnijim napadima imale tri poena šrednosti - 4:1.

Izabranice Zorana Terzića bolje su započele meč i povele sa 2:0.