"Kralj" šljake ne prašta – Nadal izgubio samo četiri gema

Rafael Nadal plasirao se u šesnaestinu finala Rolan Garosa, pošto je u tri seta savladao Gvida Pelju – 6:2, 6:1, 6:1.

Izvor: PT

Četvrtak, 31.05.2018.

17:53

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Desetostruki šampion Otvorenog prvenstva Francuske za samo dva sata i dva minuta igre došao je do trijumfa i u narednom kolu igraće protiv Rišara Gaskea.

Španac je problema na ovom meču imao samo u ovodnom gemu kada Pelja nije uspeo da iskoristi tri uzastopne brejk lopte.

Argentinac se dobro držao u prvom setu, međutim u šestom gemu je popustio i onda je usledila velika serija "Bika s Maljorke". Nadal je dobio devet gemova zaredom, što znači da je u drugom periodu igre poveo sa 5:0.

Španac je nastavio da 'teroriše' Pelju sa osnovne linije, odbrane od toga nije bilo i treći set završen je rezultatom 6:1.

Nadal je apsolutni favorit protiv Gaskea, pošto ga je na prethodnih 15 mečeva dobio isto toliko puta (15:0).