Zvezda dobila FMP u 'Pioniru'

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u ‘Pioniru’ FMP Železnik 87:73, u 15. kolu regionalne NLB lige.

Subota, 09.01.2010.

21:17

Zvezda je do sedme pobede u šampionatu došla raznovrsnijom igrom u napadu. ‘Crveno-beli’ su meč prelomili krajem treće i početkom četvrte deonice kada su se serijom 15-3 odlepili na ubedljivih 75:59. U domaćem sastavu 11 košarkaša upisali su se u strelce. Oliver Stević postigao je 13, Tadija Dragićević 10, a Elmedin Kikanović i Marko Kešelj po devet poena.

U gostujućoj ekipi, koja posle 15. kola ima čak 11 poraza, Mirloslav Raduljica bio je ubedljivo najbolji sa 24 poena i osam skokova. Filip Čović ubacio je 12, a Nemanja Protić 10.

Zvezda je dobro otvorila meč, ali je u finišu prve četvrtine dozvolila gostima iz Železnika da serijom 6-0 dođe do prednosti nakon prvih deset minuta (23:19). Na startu drugog perioda tim Vlada Đurovića zadržao je vođstvo i došao do najvećih plus osam (29:21).

Tada Aleksandar Trifunović traži tajm-aut, i Zvezda serijom 15-0 preokreće na 26:29.

Domaća ekipa je dobro počela utakmicu, ali je u završnici prve četvrtine dozvolila FMP-u da napravi seriju 6:0 i dodje do četiri poena prednosti (23:19).

Početak treće četvrtine takođe je pripao izabranicima Aleksandra Trifunovića, koji su u 25. minutu vodili sa 54:43. Minut pre kraja ovog perioda FMP je uspeo da se približi na 56:60, ali je Boris Bakić sačuvao vodjstvo domaćih.

"Crveno-beli" su u visokom ritmu ušli u poslednju četvrtinu, u kojoj su nakon nekoliko minuta došli do vodjstva od 77:61 i definitivno rešili pitanje pobednika.

U narednom kolu Zvezda gostuje Zagrebu u glavnom gradu Hrvatske, a FMP u Železniku dočekuje Cibonu.